Moniliový uzeh



Stránky: 1,  2   
host - 29.111 (?) 
5.5.2020 15:44, zobrazeno: 3819x
Dobrý den, Přikládám fotky meruňky s podezřením na úžeh. Prosím zkušené pěstitele o potvrzení mého předpokladu. Děkuji velmi
uzeh
uzeh
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 29.111 (?), 5.5.2020 15:53
Další foto. Jenom pro doplnění meruňka byla stříkaná před květem a po odkvetení přípravkem Horizont. Na stromků lze vidět, že letorosty jsou jakoby lehce seschnute.
uzeh
uzeh
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 29.111 (?), 5.5.2020 15:55
Ještě jedna fotka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 29.111 (?), 5.5.2020 16:10
Posledni

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10088) - 70.240 (?), 5.5.2020 21:08

Těžko říct. Nevidím nikde zbytky rezatých květú, přes které proniká houba do dřeva. Mně se nechtělo ani do toho druhého postřiku a nakonec byly čtyři. poslední Talentem (viz. vlákno doktora Vysloužila s názvem K čemu je Talent?). Monilie se objevila jen na kratších letorostech, které byly původně obsypané květy, co zmrzly, a když na nich ani nevyrašily žádné listy, jen klejotok, tak to byla jasná věc. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 91.196 (?), 6.5.2020 8:05

Květy nejspíš na stromku byly ve vyšších, už odstřižených partiích-např.na druhém snímku je na listu přilepený okv.lístek-pravda, mohl přilítnout odjinud. Problém může mít starší datum vzniku-krátké suché loňské větévky dole v korunce. Jak je půda pod mer.vlhká-netrpí stromek dlouhodobým suchem? Ne že by ho více vody přímo před mončou dokonale ochránilo, ale určitě by se dříve a lépe oklepal, zvetil, dorostl...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 91.196 (?), 6.5.2020 8:09

Oprava-přil.okv.lístek na druhém dílčím, celkově však třetím snímku zadavatele.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 242.103 (?), 6.5.2020 8:32
Dobrý den, Květy jsou již odkvetlé, takže buď jsou již v podobě počátečních plodů nebo opadané. Květů měl stromek poměrně dost, většina zhnedla a upadla. Nedostatek vláhy mě taky napadlo, takže jsem stromek zalil cca 30 litry vody, ale vedle mám jinou meruňku a ta je v pořádku (krásné bujné olistění). Každopádně jsem to již nevydržel a preventivně odstřihl nejvíce povadlé větve a znovu přestříkal Horizontem. Je možné, že i přes ošetření proti monilii tato houba stromek přesto napadne? Nebo, nemůže to být třeba problém s hlodavcem? Okus kořínků? Přeji krásný den
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
krtek - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (79) - 167.153 (?), 6.5.2020 8:39

Ale jděte. Meruňka určitě suchem netrpěla. Ta má navíc sucho ráda.

Mně se totiž stalo to samé vloni - na jaře při rašení listů přišel mráz. Od té doby byly celý rok listy takové splihlé s trochu světlejší barvou. Vyrašilo jen pár krátkůch nových výhonů, ale žádná sláva. Dokonce nějaké nové se objevily nečekaně na konci podzimu. Letos je na meruňce sem tam lístek, ze spousty pupený vůbec nevyrazily, nebo jen vykoukly a dál nerostou.

Zkuste nějakou příhodnější diagnózu, mě by to taky zajímalo (protože pokud není možná pomoc, půjde za měsíc stromek pryč). wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 29.111 (?), 6.5.2020 11:48
Děkuji za reakci. Ještě bych chtěl upozornit na jednu věc. Lze to krásně vidět na druhém obrázku detailu letotostu. Kůra letotostu není hladká plná, ale taková lehce seschnuta či vrásčitá (neumím to lépe popsat). Tam kde je kůra letotostu plná a hladká, tak se mě zdá olistění svěžejší.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika