Meruňka nevětví



Jaga - (12) - 58.161 (?) 
21.7.2019 15:37, zobrazeno: 1361x
V roce 2014 jsem zasadila meruňku Veselku na podnoži St. Julien. Jedná se o stanoviště 330 m. nad mořem v Krušnohoří, poměrně málo osvětlené. Korunka byla založená jako štíhlá pyramidální. Špatně rostla, ještě nikdy nekvetla, ale loni a letos tak vyhnala do výšky, až se ohnula vpůli a nalomila. Nezbylo mi než zlomený vrchol ustřihnout ve výši 3/5. Špatně větví. Co s ní dál?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 23.7.2019 18:34

Vybrala jste si poněkud méně bujnou odrůdu (téměř spur). Ani zvolená podnož a tím méně slabší oslunění nemohou nic změnit. Ale nezoufejte. Veselka je velmi dobrá odrůda a na jednotku plochy snad jednou vyprodukuje poměrně hodně ovoce i u vás. Ta zlomenina paradoxně podpoří rozvětvování. Mírné přistřižení letorostů a odstranění některých zbytečných větviček může také udělat své. Pokud jí dáte dobrou výživu a závlahu, měla by už konečně vykvést. Pak bude nějakou dobu něco jako sloupová meruňka a až pak se dopracuje do žádaného tvaru. Nezapomeňte na ošetření proti monilii v květu i před sklizní. Někteří zahrádkáři naopak chtějí meruňku, která zabírá málo místa, ale mají bujnou odrůdu na bujné podnoži.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jaga - (12) - 33.104 (?), 24.7.2019 11:12
Dobrý den, opravdu jsem si záměrně vybrala málo vzrůstnou odrůdu, protože mám málo prostoru. Nečekala jsem ale tak sloupovitý růst. Postranní větvičky jsem přistřihla. Zlepší tedy výživu a postřik, protože zálivku má. Děkuji.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika