Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
 Zahradní grily Weber - plynové, elektrické a lávové grily 

Meruňky > Merunka karola, orangered

Merunka karola, orangered

host - xxx.xxx.7.138 (?)
28.3.2020 21:41
Nebicko v papulke🤣🤣🤣... takhle uz jsem se dlouho nezasmal, ale to vite 100lidi 100chuti. Prekvapilo me kolik pro me neznamych odrud merunek existuje.
Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

recepty na vaření, uzení, zavařování, vína, destiláty
   << Předchozí příspěvky | 1, 2, 3   

host - xxx.xxx.7.138 (?), 28.3.2020 21:41
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)
Nebicko v papulke🤣🤣🤣... takhle uz jsem se dlouho nezasmal, ale to vite 100lidi 100chuti. Prekvapilo me kolik pro me neznamych odrud merunek existuje.
Připojit reakci   

Petr z Pardubic (7035) - xxx.xxx.70.240 (?), 29.3.2020 15:54

Tak pozdní kvetení a mrazuodolnost v květu má přednost před chutí. Taková Veselka ukázala sice ihned výborné chuťové vlastnosti plodů, ale jinak je prakticky na odpis. Plody praskají a hnijí ještě před dozráním, takže jich dozraje minimum, a ještě k tomu brzo kvete a zmrzá. 

Připojit reakci

Geronimo (54) - xxx.xxx.1.200 (?), 29.3.2020 17:14

Veselka je u mě Petře středně odolná na jarní mrazy, plodnost je spíš střední a nehnije.Barbora zmrzává každoročně, praskání plodů a hniloba je u ní známa, na podzim půjde pryč.Nahradí ji Buda (D-M 1)

Připojit reakci

Mart (270) - xxx.xxx.5.7 (?), 29.3.2020 19:34

Tak to jsem o Barboře nevěděl že praskají plody, tak asi vyzkouším Vesnu. Veselku jsem měl, tehdy jsem ji složitě sehnal od kolegy na Slovensku, ale podle mne je citlivá na virové choroby, plody ještě zelené vždy popadaly, špatně rostla. Pak ji měl u nás ve vesnici jeden kolega, taktéž mu to padalo za zelena, tak také ji má již vykopanou.Co je to za odrůdu Buda (D-M 1)?? Slyším to prvně, díky.

Připojit reakci

Geronimo (54) - xxx.xxx.1.200 (?), 29.3.2020 20:09

Buda (D-M 1) náhodný semenáč ze Srbska plod velký 80-110 gramů.Výhodou odrůdy je vyšší odolnost na jarní mrazíky a dlouhá doba kvetení.Kvete "vícefázově" po dobu více jak 20 dnů.

Obrázky:
Buda (D-M 1)
Buda (D-M 1)
Připojit reakci

Mart (270) - xxx.xxx.5.81 (?), 30.3.2020 13:35

Ta " Buda"  vypadá zajímavě, zajímalo by mne jak je to z odolností na šárku. A má možnost běžný zahrádkář někde získat očko či roubík?

Připojit reakci

Petr z Pardubic (7035) - xxx.xxx.70.240 (?), 30.3.2020 13:50

Jistě, obraťte se na pana Fialu. S tou Veselkou je to možné. Zřejmě bude citlivější než jiné odrůdy.

Připojit reakci

Mart (270) - xxx.xxx.5.81 (?), 30.3.2020 18:31

Na šárku mi trpěly Leala, Exnarova,Darina a pravděpodobně Veselka.Všechny jsem musel odstranit, také tuším ještě jednu kanadskou odrůdu.

Připojit reakci

Petr z Pardubic (7035) - xxx.xxx.70.240 (?), 30.3.2020 19:00

Deformované plody moc nejsou, spíš praskají a hnijou ještě nezralé. Podobně jako Harcot. Obě by to jinak byly výborné meruňky z hlediska chuti plodů. Vidím, že s panem Fialou jsem to uhodl. Já osobně si všechny ty novinky raději odpustím, protože si dokážu představit, jak je pan Fiala "bombardován" žádostmi o rouby. 

Připojit reakci

host - xxx.xxx.7.138 (?), 30.3.2020 20:47
Zjistlila jsem ze u nas kdyz ma nekdo merunky jako ze maji tak jsou to vetsinou stare obrovske stromy. Z tech kupovanych naroubovanych vetsinou nic neni.Zkousela jsem 3 stromky merunek vsechno pry mrazuodolne a zadnou merunku po par letech nemam. Pro me uz merunky skoncili zato mam druhym rokem melitopolski tak uvidim.Krizenec merunky a svestky... Kveteni je hidne pozdnejsi tak uvidim
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky) >> | 1, 2, 3   
Fórum pro chovatele - domácí miláčci, psi, drůbež, králíci, včely, krmiva, pelíšky
Slepice stále kvokají18:43
Slepice stále kvokají14:33
Slepice stále kvokají9:10
Chov pstruhov3.6.2020
Chov pstruhov1.6.2020
Chov pstruhov31.5.2020
Další příspěvky > 
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 1999 - 2020
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů