Meruňka do malé zahrady



host - 39.50 (?) 
11.4.2019 15:02, zobrazeno: 2305x

Dobrý den,

 potřeboval bych poradit, jestli je nějaký vhodný druh meruňky do malé zahrady. Případně nějaká vhodná podnož, na které musí být naroubovaná.

Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Laco430k - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82) - 90.48 (?), 11.4.2019 15:35

Jistě poradí větší výběr odrůd i podnoží jiní. Já mám zkušenost s Kjoto na podnoži WAxWA.

Plodila hned v následném roce po výsadbě, roste velmi, velmi pomalu,

korunka je pochopitelně řezaná, ale někdy nebylo skoro ani co řezat. Výška cca přes dva metry, průměr koruny do jeden a půl metru. Prostě "trpaslík". Plodí dobře, ovšem plody menší a vždy asi jen tak 5-10 kg (když se nedaří tak třeba jen 3 kg). ale prakticky každý rok, kvete tak, že se trochu mine s mrazíky i s dlouhodobým deštivým počasím. Jsem toho názoru, že podnože Wangenheimovy švestky (tj. WAxWA ale i jiné co mají v názvu WA), brzdí růst. takže se snažím naroubovat takto i VP, zatím jsem neuspěl. (Na ZR jsem vloni narouboval meruňku, a prozatím dle růstu je také spíše pomalejší - ale u ZR bych raději s ůsudkem počkal za 2-3 roky. Chuťově ovšem Kjoto nijak necením, když ovšem vynechá VP (a to jednou za 3-4 roky bezpečně vynechá), tak je to vítané zpestření.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 84.3 (?), 12.4.2019 15:51

Aktuální foto z 11.4.2019.

Pro srovnání - Kjoto zrovna plně začala kvést, zatímco VP i Goldrich ve stejných podmínkách měly první květy 31. března a nyní jsou už v poslední čtvrtině kvetení (díky chladným nocím se kvetení protáhlo skoro by ani nebyl vloni nutný Šittův řez).

Meruňka Kjoto na WAxWA
Meruňka Kjoto na WAxWA
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika