Meruňka Darina



Stránky: 1,  2,  3   
host - 97.44 (?) 
18.10.2008 10:08, zobrazeno: 37594x

Dobrý den odborníci,

Na doporučení prodávajícího z jedné školky jsem si koupil meruňku "Darina" na podnoži St. Julien. Meruňku jsem zasadil z jížní strany svého domku (Ostravsko...). Máte někdo zkušenosti s touto odrudou (velikost a chutnost plodů, přírustky dřeva, náchylnost k mrazům...)?

Děkuji za Vaše odpovědi

Zdraví Martin

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 100.5 (?), 18.10.2008 11:09

Nikdy jem o ní neslyšel.
  Při vší úctě k prodávajícím ve školkách,  na jejich doporučení nedám. Občas si zajdu do nějaké prodejny či školky a poslouchám z povzdálí jejich rady bezradným zákazníkům. Nechci křivdit těm seriózním, ale některá doporučení (vždy se týkají odrůd, co jsou v nabídce) jsou dost síla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 97.44 (?), 18.10.2008 12:59

Meruňka byla zakoupena ve školce v Bruzovicích u Frýdku - Místku. Tato školka se těší dobré pověsti, již v minulosti jsem tam kupoval různé ovocné stromky a krom jedné broskve (nebyla na jaře ošetřena proti kadeřavosti a málem mi odešla) jsem byl vždy velmi spokojen.

Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 246.252 (?), 18.10.2008 17:30

Také jsem si letos koupila meruňku Darina v ovocné školce, tuto odrudu jsem sháněla, jelikož tento druh má být jeden z nejodolnějších do vyšších poloh.Jsem z Vysočiny. Zasadila jsem ji na jižní stranu ke stěně budovy.Teď už budu jenom čekat na úrodu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
hauser - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (383) - 113.121 (?), 18.10.2008 23:08

Osobní zkušenost s ní nemám, ale před měsícem jsem listoval v novějších odrůdách a dočetl se, že je vysoce odolná proti mrazu v pupenech, květu i dřevě, sklízí se cca týden po Velkopavlovické, plody střední velikosti při větší násadě drobné, za deště náchylnější k moniliöze, je odolná proti nepříznivým povětrnostním podmínkám. Dužnina je trochu tužší, ne hrubá, šťavnatá a sladce navinulá. Vhodná do výsadeb ve všech oblastech pro pěstování meruněk. Stromy rostou středně bujně, vytváří vzpřímenou řídkou korunu. Vyšlechtěna byla v Holovousích.
Zdravím

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 97.44 (?), 20.10.2008 18:23

Děkuji za reakce, kdyby měl ještě někdo zkušenost s touto odrudou, tak se klidně prosím rozepište.

Děkuji

Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 241.145 (?), 13.9.2010 15:43

"za deště náchylnější k moniliöze"

Zvláštní. V letošní nabídce meruněk na netu prodejci uvádějí, že Darina je odolná proti monilióze. Prošla jsem spoustu nabídek prodejců a tato odolnost je uvedena jedině a pouze u Dariny. Zatím. Uvidíme, co budou psát prodejci v říjnu, až se rozjedou prodeje. Kdepak je ale asi pravda?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 166.195 (?), 18.12.2010 11:05

Dobrý den,

po cca 6leté zkušeniosti s touto odrůdou v podmínkách středočeského kraje(cca 270m), na meruňkovém semenáči, půda písčitohlinitá, mohu konstatovat, že patří rozhodně meri odrůdy jež si zaslouží pozonost. Plody byly spíše střední až větší, odhadoval jsem cca 50-60g, jako Velkopavlovická, plošší, za vlhka náchylnější k pukání což vidím jako snad jediný vážnější nedostatek. plodnost byla vysoká, docela pravidelná. Hodnotím ji i více odolnou k monilii v květu, rozhodně více než známé lednické odrůdy typu Leskora, Lejuna, Minaret ale také než Velkopavlovickou či Bergeron. Z hlediska o´dolnosti k jarním mrazíkům na tom byla vždy nejlépe, podobně jako Harlyne, Veharda či Kompakta, ale ta je dost drobná.

Zdravím David

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.235 (?), 18.12.2010 13:00

Jsem rád, že uvádíte podmínky, ve kterých dané odrůdy pěstujete."Mnoho povolaných, méně vyvolených".To, co dnes jihočeský portál umožňuje, je snadná konfrontace.Těch, kteří nesledují jen své profity a zisky, ale také obecně platné zásady a určitý standard, chci říci:.pište, co se Vám zdá i nezdá a bedlivě sledujte, kdo uvádí to, co uvádí.Ke zlepšení našeho standardu!  AB 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 227.176 (?), 11.4.2018 21:30

Dobrý den, je to lež, že je odolná monilioze.Byl to jeden z důvodů proč jsem si ji před 4 lety koupila a loni moniliozu měla.    Monika J.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika