Meruňka - choroba



Stránky: 1,  2   
Majus - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (80) - 224.3 (?) 
1.2.2020 14:37, zobrazeno: 3928x
Dobrý den, poradíte prosím co s meruňkou? Kdysi trpěla klejotokem (asi moniliova spala), byl hodně napadený terminál. Napadené dřevo jsem ořezala a meruňka se vzchopila. Ted ji proti spale stříkám. Ovšem ten terminál v místě, kde jsem ho ostrouhala se pomalu ale jistě zhoršuje. Viz foto. Průměr té větve je 5,5 cm. Mám s tím něco dělat nebo to nechat? Rodí pěkně. Je asi 10 let stará, je to Bergeron. Děkuji.


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Majus - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (80) - 224.3 (?), 1.2.2020 16:29
Přežije, když celou tu větev dám pryč? Udělala bych to asi až bude kvést?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 1.2.2020 16:55

Přežije. Nic se nestane, ani když to uděláte hned. Můžete to udělat podle obrázku - mírně šikmo. A pak zatřít latexem. Koruna bude sice o něco více rozevřená než by měla být, ale to nevadí. Podívejte se pak pod kůru, jestli tam je dřevokazný hmyz.

řez
řez
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Majus - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (80) - 224.3 (?), 3.2.2020 7:09
Děkuji, udělám to jak píšete, ale až na jaře, bojím se řezat peckovinu v zimě.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 161.2 (?), 3.2.2020 12:12

Stromy už letos jaro pod kůrou mají, při pozdějším řezu nemocné větve ten Váš ošidíte o litry tekutiny, které může využít i k hojení rány... Ať už říznete teď, nebo později, tak tu pozůstalou odbočující větev podepřete, či vyvažte. SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Majus - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (80) - 224.3 (?), 4.2.2020 21:12

Tak jste mě nahlodali. Možná do toho řezu půjdu dřív. Bude ta boční větev náchylnější k vylomení ještě víc než dosud? Bývá nejvíc obsypaná, vždycky ji hodně probírám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 4.2.2020 22:36

při pozdějším řezu nemocné větve ten Váš ošidíte o litry tekutiny, které může využít i k hojení rány...

Jen aby meruňka nepoužila ten uspořený litr tekutiny k tvorbě klejotoku...crying

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 255.114 (?), 5.2.2020 5:45
Na druhou stranu, pozdní oříznutí umožní chorobě se dále rozlézat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Majus - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (80) - 224.3 (?), 22.6.2020 10:00
Dobrý den, odřízla jsem nakonec na začátku kveteni. Na radu souseda jsem to urizla nad novou rasici vetvickou, ze pry zesili a nahradi vetev. Nejsem si tim ale jista, pahyl vypada takto a i z kury jde klejotok. Premyslim zda seriznout nyní na vetevni krouzek nebo nechat do pristiho roku - jako pri Zahnove rezu a odriznout az pak. Co myslite?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.178 (?), 22.6.2020 14:08

No myslím že postižení je minimálně o 1 metr níže. Je to na fotce docela vidět a bude to pravděpodopně pokračovat. Doporučuji řez na pařez a nasadit novou zdravou sazenici. Klejotok, korová nekroza a houby na odomřelém dřevě budou problém.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika