Meruňka Aurora bude planá?



Hausman - (5) - 145.79 (?) 
12.6.2017 22:00, zobrazeno: 3307x

Ahoj, najaře jsem zasadil meruňku mráz jí dal nejspíše zabrat a celá odešla. pravidelně jí zalévám dál a teď když je teplo tak pod roubem z hlíny vyrazilo 6 nových kousků jsou už přes 20 cm vysoké a plné listů. Myslíte že nebudou plané a že bych to měl zredukovat cca na 2ks? děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 12.6.2017 22:19

pod roubem z hlíny vyrazilo...

Tomuto rčení příliš nerozumím - pod roubem z hlíny?. Výhony budou plané určitě, navíc to ani nebude meruňka, spíš slivoň. Tipnul bych myrobalán. Nemá smysl ho ani štěpovat. Raději zasaďte na podzim nový stromek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 168.31 (?), 13.6.2017 9:21

prečo ho nema zmysel naštepiť?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 151.215 (?), 13.6.2017 9:55

Dobrý den, mám podobný problém - na podzim zasazená broskev na podnoži adesoto mi uschla, z podnože mi na úrovni země vyrazilo několik výhonků. Uschlou broskvoň jsem pod místem srůstu s podnoží uřízl a zatřel štěpařským voskem. Měl jsem v plánu podnož v létě naočkovat, ovšem tento příspěvek mě trochu znejistěl. Mohl by se k tomu vyjádřit někdo, kdo má s očkováním bohaté zkušenosti? Děkuji. Peterka. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 17.10 (?), 13.6.2017 11:38
Na starsi podnoze se broskvonova ocka chytaji, ale uspesnost je o neco nizsi. Doporucuji naockovat Forkertem v zari na dvou mistech. Pokud by to nevyslo, pak se da podnoz preroubovat cerstvym roubem koncem unora nebo v breznu. Urcite to vyjde. Pro p. Hausmana: pokud je to hodnotna vegetativne mnozitelna podnoz, nechal bych ji na zimu a rozdelil ji na samostatne rostliny. Protoze jsou plane, mely by se nastepovat. Myrobalan k prilis hodnotnym nepatri a taky ockovani na starsi podnoz je jak uvedeno vyse mene uspesne.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 13.6.2017 15:20

prečo ho nema zmysel naštepiť?

Pokud v létě naočkujete podnož, možná se očko chytne, možná ne, možná se chytne a v zimě opět vymrzne, možná se chytne a poroste. Tedy samozřejmě až příští rok. Budete mít jeden proutek, který možná - ale spíš ne - doroste do výšky plánované korunky. Takže ještě jeden rok než bude slušně silný kmínek, aby se zapěstovala korunka.  Vypěstovat kmínek letos z myrobalánové podnože a naštěpit ho v korunce nepřichází v úvahu.
   Zatímco přeroubováním stromku nevhodné odrůdy čas oproti výsadbě nového získáte, tady tak dva roky ztratíte. Navíc příčina, proč meruňka odešla, se neodstraní. Špatně připravená či utužená půda, podsazený stromek, nevhodná podnož, to všechno se bude opakovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 145.79 (?), 14.6.2017 22:26

Dekuji za rady

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika