Marhuľa v obývačke



Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (737) - 95.36 (?) 
28.3.2018 6:58, zobrazeno: 4875x

17. marca pred návratom silných mrazov som zvolila možnosť preniesť 4- ročnú marhuľku- trpaslíka (Novosadská rodná)-už začínala nakvitať zo studeného sklenníka do obývačky. Po 3 roky som ju vždy zimovala v studenom sklenníku, aby som nemusela obaľovať kontajner.Po mrazoch bola vonku vo dvore a po 2 roky rodila. Poraďte, čo s ňou, aby nedostala porážku, po prenesení do chladnejšieho prostredia, predsa len vo vnútri bolo 18-22 stupňov a menej svetla. Eva T

Po prenesení
Po prenesení
rozkvitnutá
rozkvitnutá
Odkvitá
Odkvitá
Plodíky
Plodíky
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 223.242 (?), 28.3.2018 8:48

měla jste ji dát zpět do skleníku co nejdříve po odeznění mrazů. No tak ji tam dejte aspoň nyní a pokud bude venku teplo, tak i raději ven. Do skleníku pak při hlášení přízemních nebo ranních mrazíků.

Možná příští rok v tom skleníku ji nechat, dát k ní nádobu s vodou (akumulátor tepla) a obalit bílou netkanou textilií. Při teplotě venku kolem -15 až -25°C bude ve skleníku příjemných -6°C a pod zábalem netkanky by měly přežít i nakvetlé poupata.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (737) - 95.36 (?), 28.3.2018 9:49

Díky, to som robila pri tej prvej vlne silných mrazov koncom februára, potom prišlo oteplenie a celkom nakvitla a ten sklenník, ktorý mám, otočený na západ, moc neakumuluje teplo ako druhý, zapustený do zeme(príliš ďaleko na prenášanie ťažkého kvetináča), mrazy boli celý týždeň, netkanka mi už pri prvom nadokrývaní polámala dosť rašiacich púčikov, dnes ráno bolo ešte -2, tak ju teda skúsim preniesť, či prežije.Eva T

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (737) - 12.126 (?), 30.5.2018 21:41

Tak prvý rok mám takto skoro marhuľky z tej, ktorá mi kvitla v obývačke pred Veľkou nocou. Vlani mala marhule temer o mesiac neskôr.

Novosadská Rodná
Novosadská Rodná
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 234.124 (?), 31.5.2018 20:57

Tá marhula má plody žltej farby, to sa už nevyfarbí do oranžova?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (737) - 12.126 (?), 1.6.2018 6:47

Už teraz je oranžovšia, červenkavé líčko však nemáva.Eva T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.186 (?), 1.6.2018 9:14

Ctělo by to přihnojit. Celkově podle vzhledu rostliny je výživa vyvážená, ale mírně nedostatečná na to, aby přirůstaly pevné silné letorosty. Použijte nějaké plné, organicko-minerální hnojivo.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (737) - 12.126 (?), 1.6.2018 11:40

Díky, mohol by to byť Cererit s guánom? Ešte som ich neoberla, iba som chcela dať májové foto vyfarbujúcich sa plodov, vlani a predvlani som oberala až koncom júna. Eva t.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 186.81 (?), 1.6.2018 20:29

Guáno je mineralizovaná organická hmota. Měl jsem na mysli hnojiva, kde jsou organické složky v původnějším nemineralizovaném stavu (keratin, kolagem, kasein, fosfolipidy, sulfoaminy či jejich hydrolyzované formy.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (737) - 12.126 (?), 2.6.2018 14:18

A prosím, môžete mi poradiť, kde a pod akým názvom ich ide kúpiť? Dakujem. Eva T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika