Maďarská



host - 234.185 (?)
17.7.2016 12:08

Tak v posledných rokoch býva v našich polohách teplo až do začiatku října takže ten Carmingo Orange Summer môže v pohode dozrieť, horšie to bude asi so strupovitosťou u takto pozdnej marhule.

Jirko ako je to s praskaním plodov u Maďarskej po dažďoch? Praskajú vám podobne ako Bergeval alebo je Maďarská odolnejšia?    Jano

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 217.145 (?), 1.4.2010 14:26, zobrazeno: 40765x

Môžem úspešne pestovať odrodu Maďarská ponož montclar Podunajská nížina severná časť od Nitry.200m.n.m, hlinitopiesč pôda? Aká velká narastie?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
hauser - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (383) - 221.199 (?), 1.4.2010 20:53

Dobrý večer,
určitě ano, není důvod se toho obávat. Tato podnož snese dobře i vápenaté půdy. Velikost si netroufnu odhadnout, je to individuální, prostě klasika.           Zdravím

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 46.220 (?), 3.4.2011 17:40

Dobrý den, mám Maďarskou meruňku třetím rokem a poprvé nasadila poupata.Problém je v tom, že moji sousedi mají stromy už rozkvetlé a ta moje otálí s rozvíjením poupat.Také jsem někde četla, že se má stříhat v momentě když kvete a tak jsem ji na podzim neostříhala.Nyní má dlouhé výhony, na kterých jsou až do špiček drobná poupátka, takže na to koukám a myslím si, že kdyby tam narostly plody, větvička se musí zlomit. Mám to nějak zastřihnout teď anebo čekat až na ten květen? Prosím, jestli by mi mohl někdo poradit, ale asi už bude pozdě na všechno. Jsem z toho smutná...,ale přesto děkuji za radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
hauser - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (383) - 221.199 (?), 3.4.2011 22:22

Dobrý večer,

to že Vaše otálí není důvod ke smutku ani problém, buďte jen ráda a k sousedům nehleďte. Termín výchovného řezu je až do kvetení, takže je to v pohodě. A pokud máte pocit že se Vám větvička ulomí, udělejte menší redukci plodů na kraji větví. Navíc mladý prvorodící stromek a hodně plodů není to pravé ořechové a ještě, je omyl si myslet že ze všech nasazených květů budou plody. 
          Zdravím

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
hauser - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (383) - 221.199 (?), 3.4.2011 22:25

...a ještě, Maďarská je stará ale chuťově skvělá odrůda. Velmi dobrá volba.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 46.220 (?), 4.4.2011 17:24

Jééé, to jsem ráda! Konečně jsem našla místo, kam jsem to včera napsala a dokonce tu mám i odpověď! To je ale krása, ten Internet. Jsem nový uživatel a vůbec s tím neumím zacházet, ale naučím se to. Tak mockrát děkuji za povzbuzení ohledně meruňky a smím se ještě zeptat, zdali ji mohu ty špičky odstřihnout už v tomto týdnu, anebo až v tom květnu. Ještě jednou děkuji, Suzymon.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
hauser - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (383) - 221.199 (?), 5.4.2011 1:13

Moc rád bych Vám poradil, ale když stromek nevidím tak to nemohu sloužit. Pokud jsou ty dlouhé (jak?) výhony jako pokračování kosterních větví ve vhodném úhlu kolem 45stupňů tak bych potřebu řezu zvážil.       
           Zdravím

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 234.187 (?), 16.7.2016 23:18

Ako dopadla u Vás Jirko tento rok táto odroda?    Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 17.7.2016 8:28

Mizerně, v odolnosti na jarní mrazy obsadila druhé místo, hned za Bergeronem, ale kroupy (1.6) plodíky rozsekaly na "márné kúsky".Příští týden se chystám sklidit dvě meruňky ze tří stromůlaugh.Bergeron bude o pár dnů později, tam jsem napočítal 18 kusů.Posledním "želízkem v ohni" je Carmingo Orange Summer (Bergeron +40,jedná se o další záměnu, objednaná byla Budapešťská).Taky na ní zůstaly pouze dvě meruňky, ty jsou ještě zelené jako brčál.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.185 (?), 17.7.2016 12:08

Tak v posledných rokoch býva v našich polohách teplo až do začiatku října takže ten Carmingo Orange Summer môže v pohode dozrieť, horšie to bude asi so strupovitosťou u takto pozdnej marhule.

Jirko ako je to s praskaním plodov u Maďarskej po dažďoch? Praskajú vám podobne ako Bergeval alebo je Maďarská odolnejšia?    Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika