Leskora



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 70.240 (?)
24.6.2019 20:45

S Leskorou naprostá spokojenost, ostatně jako vždy. Dokonce jsem z tohoto vlákna zjistil, že si na ní pochutnal i rajčatový král - pan Vladimír. No tak vida. Bohužel už nikoliv pan PP, kterému zmrzla. indecision

Leskora
Leskora
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 191.123 (?), 23.6.2018 19:27

Pánové děkuji Vám za Vaše postřehy. Jsem už vcelku rozhodnutý, že si Leskoru na volné místo pořídím. Takže za 2-5 let podle jarních mrazů budu vědět, jestli mám Leskory dvě, nebo Leskoru a někoho jiného. Zas tak moc mě to netíží, chtěl bych ještě jeden strom zrající touto dobou, a jestli to budou dvě Leskory, nebo Leskora a někdo jiný zrající tou dobou, to zas tak zásadní rozdíl není. smiley Zkrátka ať mám v tomto čase meruňkové období, protože za čtrnáct dnů už startují letní jablka a pomalu i broskve. Tj. ta Julie, od které jsem dneska sklidil poslední kus laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.49 (?), 23.6.2018 21:47

Letos jsou meruňky dříve než obvykle.

Jinak nakonec musím říct, že ta má Leskora jak má po jednom červnovém dešti popraskané plody, které nahnily v prasklinách tak je jich naštěstí jen menší část, obávál jsem se že nahnijí všechny plody. Ostatní praskliny u stopky zaschly a teď v tomto chladném počasí je ladujou mravenci. Nyní jsou měkké, prosluněné z předchozích dnů - tak tak to stihly a velké.

Chuť předčasně utržených (o týden) je jemná, silněji kyselá, tužší sušší dužina, není trpká ani hořká, bez cukru.

V plné měkkosti je nakonec výborná, středně sladké, šťavnaté a ušlechtilé kyselinky není sice tolik, ale jak se zavřou obě oči tak ta vůně léta u moře tam je! cheeky Hlučínsko 250mnm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 196.17 (?), 24.6.2018 11:17

V plné měkkosti je nakonec výborná, středně sladké, šťavnaté a ušlechtilé kyselinky není sice tolik, ale jak se zavřou obě oči tak ta vůně léta u moře tam je! cheeky Hlučínsko 250mnm.

smileyyes Já jsem spokojený s tím, že v měkkosti je chuť plně aromaticky meruňková. Otázka je, jestli všechny ty Mediábely a Kolgáty mají také v této konzistenci, kdy je dužnina rozplývavá, podobně dobře meruňkovou chuť. Výraz "dobře (aromatický)" jsem převzal od Tomáše Jana. smiley

Leskora
Leskora
Leskora
Leskora
Leskora
Leskora
Leskora
Leskora
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 70.240 (?), 24.6.2019 20:45

S Leskorou naprostá spokojenost, ostatně jako vždy. Dokonce jsem z tohoto vlákna zjistil, že si na ní pochutnal i rajčatový král - pan Vladimír. No tak vida. Bohužel už nikoliv pan PP, kterému zmrzla. indecision

Leskora
Leskora
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 70.240 (?), 6.7.2021 19:52

Jeden z pilířů meruňkové sezóny  - LESKORA ještě není zdaleka zralá. Přitom kolikrát uzrávala už koncem června. Když tak procházím tímto vláknem, jsem až sám překvapen, jak vzhledná je tato odrůda meruňky. 

Leskora
Leskora
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 70.240 (?), 10.7.2021 10:18

Nějaké Leskory sice díky lijákům mírně popraskaly, ale i tak je Leskora dosti kvalitní českoamerická meruňka. Letos zpoždění v dozrávání asi 10 dní. Největší předností je její ranost. Později zrající odrůdy už mají velkou konkurenci.

Leskora
Leskora
Leskora
Leskora
Leskora
Leskora
Leskora
Leskora
Leskora
Leskora
Leskora
Leskora
Leskora
Leskora
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 70.240 (?), 10.7.2021 16:33

Plody Leskory mají sice hrubší konzistenci dužniny, například než Tsunami, ale chuť je fakt typicky meruňková, výborná. 

Leskora
Leskora
Leskora
Leskora
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 70.240 (?), 1.7.2023 13:47

Leskor je leos poskrovnu, za to jsou velmi kvalitní. Co pan Vladimír a jeho Leskory? A další,,,,,třeba Marek.

Leskora
Leskora
Leskora
Leskora
Leskora
Leskora
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika