Leskora



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?)
21.6.2018 18:10

Vidím, že s Leskorou nepanuje všeobecná spokojenost. Za všechny u nás doma musím říct, že ano. A to i bez probírky plodů. Vysoká plodnost, velmi uspokojivá kvalita. U Velkopavlovické doufám, že předčasně neshnije. Snad počasí vydrží.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
host - 47.105 (?), 19.4.2017 22:37, zobrazeno: 13779x

Dobrý den, chci se zeptat na podzim jsem zakoupil Leskoru, pani v zahradnictví mi řekla, že vůbec nevadí, že bude na zahradě jen jedna.Nedávno jsem se dočetl, že Leskora není samosprašná, jedná se mi o to jestli bude Leskora rodit, na zahradě mám další peckoviny(broskvoně, třešně,slivoně)stačí k opylení jiné peckoviny??Mohl by mi někdo poradit??

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 4.115 (?), 19.4.2017 22:51

Odrůda je částečně cizosprašná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 51.5 (?), 22.6.2017 19:47

Dnes krásne vyfarbená Leskora davam jej tak 3 dni a môže sa konzumovať.Celovo slušna úroda jarné mrazi prežila tak 50 na 50.


Leskora
Leskora
Leskora
Leskora
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 12.6.2018 17:54

Leskora je tak trochu jiný typ meruňky, než třeba odrůdy z Escande. Dužnina plodů má trochu jinou strukturu. Je tužší, někdy méně šťavnatá, ale v chuti je meruňkovější. 

Leskora
Leskora
Leskora
Leskora
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 14.6.2018 19:03

Leskora je naprosto klíčová a stěžejní odrůda rané meruňky. Letos má velmi vyrovnanou chuť u všech plodů.

Leskora
Leskora
Leskora
Leskora
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 16.6.2018 12:19

Leskora je odrůda mimořádného významu. V rychlosti dozrávání v letošním roce "dýchala na záda" i těm nejranějším meruňkám. 

Leskora
Leskora
Leskora
Leskora
Leskora
Leskora
Leskora
Leskora
Leskora
Leskora
Leskora
Leskora
Leskora
Leskora
Leskora
Leskora
Leskora
Leskora
Leskora
Leskora
Leskora
Leskora
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 212.49 (?), 20.6.2018 16:21

Krásná úroda. Mám taky Leskoru, letos na jaře nepomrzla, plody má jako na tvých fotkách, nyní postupně zraje. Ale stačily v červnu 2 zatažené dny s přeháňkami a jak vyšlo slunce tak všechny plody u stopky popraskaly - rozškleb a odtud hnijí. Takže sklízím nahnilé a vykrajuji. Chuť nic moc, kyselinky a vůně léta tam jsou velmi slabě, konzistence není měkká, ale asi už více nedozrají neboť hnijí a padají. Navíc poprvé vidím na Leskoře moniliozový úžeh. Bergeron má úžeh ještě silnější (neošetřuji nikdy), Velkopavlovická zatím čistá, plody ale samý strup, tak 50%. Stanoviště kryté, slunné, suché, ideální, 250 mnm. Hlučínsko. Abych to předčasně shrnul, tak jsem celkem zklamán, počasí letos vyšlo a přesto vidím, že je u nás na meruňky příliš chladno s teplotními zvraty a málo slunce. Broskve jsou na tom ale parádně, těm se u nás daří lépe.cheeky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 21.6.2018 7:43

Zdravím na Hlučínsko. Určitě dobrá lokalita, stejně jako zde. Navíc s letošním přejícím jaro-létem bez mrazů v období květu Co se týče moniliového úžehu, tak u nás nelze neošetřovat. Momentálně vidím povadlé větvičky hlavně tam, kde jsou na nich nahnilé plody. Jak známo je to stejný druh houby, napadající plody i dřevo. Chuti plodů nemohu nic vytknout a jejich opravdu hodně. Mám tři Leskory, z toho jednu jsem kupoval jako Sylred. Jestliže máte na plodech hodně strupů, tak je to proto, že nepoužíváte chemii. Více postřiků v období kvetení a na jeho konci proti moniliovému úžehu, částečně omezí i vznik suché skvrnitosti.. Záleží taky na průběhu počasí. Pokud začně pršet, máme ji tady ve větší míře. Co se týče Velkopavlovické, tak to je většinou kvalitativní vrchol meruňkové sezóny. Pokud jde o moniliovou hnilobu plodů, tak je díky suchu minimální.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.49 (?), 21.6.2018 16:40

Chemii opravdu nepoužívám, jen proti kadeřavosti broskvoní. Pár metrů vedle meruněk je obrovská raná třešeň, letos nasadila minimalně metrák extravelkých třešní, většina tam visí doteď - moniliozové plody, ale je to tak každý rok, otrhat nejdou. Zhodnotíme tedy sezonu po sběru Velkopavlovické jestli bude počasí přát.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 21.6.2018 18:10

Vidím, že s Leskorou nepanuje všeobecná spokojenost. Za všechny u nás doma musím říct, že ano. A to i bez probírky plodů. Vysoká plodnost, velmi uspokojivá kvalita. U Velkopavlovické doufám, že předčasně neshnije. Snad počasí vydrží.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika