Lejuna, Lerosa, Lemeda, Lenova, Kompakta



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?)
6.4.2020 13:54

Lerosu jsem měl jen krátce, zašla pravděpodobně na moniliový úžeh. Plody byly větší, chuť neoslnila, tak jsem si jí znovu nepořizoval. Na odolnost proti mrazu si nevzpomínám. Veselka musí pořádně dozrát, pak je výborná. Když pukne a shnije před dozráním, tak je to o ničem. Chuť nevyzrálé Veselky je pak pouze kyselá a jalová.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 7.7.2017 11:59

Lenovu jsem koupil kdysi v Holovousích společně s Lemedou a Radkou na nějakých zakrsle rostoucích semenáčích. Lemeda už je v pánu a Radka jak by smet. Na té Radce jsem si sem přitáhl šarku. Na fotce je nová dvouletá Lejuna s prvními plody. Lejunou jsem chtěl nahradit Lenovu. Lejuna je nejoblíbenější odrůda pana Miloše Vysloužila, ovšem tyto moje první plody se nemohou s chutí jeho Lejun prozatím vůbec rovnat. Lejunu už jsem kdysi měl na podnoži M-VA-2. Velmi záhy však ukončila svoji existenci. Na M-VA-2 mám i Lealu, která v těžkém jílu stále žije, ale moc radosti zatím neudělala a to ani letos. 

Lejuna
Lejuna
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 22.7.2017 22:50

Rozkrojená LENOVA vypadá sice náramně, ale chuť... no jako by jsme snad s panem Mikešem ani nemluvili o stejné odrůdě. 

Lenova
Lenova
Lenova
Lenova
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 83.84 (?), 23.7.2017 21:18

Je pravda, že v minulých letech byla Lenova chuťově lepší. Spíš mě zaráží ten tvar - tady jsou plody (letos obzvlášť) úzké, podlouhlé s výraznou špičkou.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 68.161 (?), 6.4.2020 10:40
Chutná někomu Lerosa? Uvažuju o její koupi k Leale. Leskoru mám ta mi chutná, VP považuju pořád za nejlepší. Třeba Veselka přehrává je no jak to říct, mě nechutná. Dík jestli máte někdo zkušenost. __ K. z B.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 6.4.2020 13:54

Lerosu jsem měl jen krátce, zašla pravděpodobně na moniliový úžeh. Plody byly větší, chuť neoslnila, tak jsem si jí znovu nepořizoval. Na odolnost proti mrazu si nevzpomínám. Veselka musí pořádně dozrát, pak je výborná. Když pukne a shnije před dozráním, tak je to o ničem. Chuť nevyzrálé Veselky je pak pouze kyselá a jalová.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 68.161 (?), 7.4.2020 3:41
Mám trošku problém tedy s Veselkou, taky sem se pro no před pár lety rozhodl a i ji trochu sháněl. Nevím tedy jak nedozrálé, ale přezrálé plody jsou u mě nedobré. Zatímco VP je medově sladká, Bergeron aromatický, mírně vláknitý, tak Veselka je nahořklá a to mi vadí. Vše srovnávám když je přezrálé. A to se stává. V optimální zralosti o.k.. K. z B.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 7.4.2020 10:40

Ve srovnání s chutí Velkopavlovické všechno bledne. Chutnější meruňka zřejmě ještě nebyla objevena. Proto já si odrůdy, které zrají kolem VP nerad pořizuju. Veselku bych už zrušil, kvůli tomu hnití, ale teď, když si hrdě po největších mrazech napřímila všechny blizny, tak to asi odložím. Hořkou jsem jí nikdy nezažil, jak píšete, spíš nahnilou a nedozrálou. Zajímavě sladká byla LEMEDA, ale už ji dlouho nemám. Můžete zkusit nějakou jinou veselskou, třeba Veminu. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 116.13 (?), 7.4.2020 12:34

Veselku jsem hořkou také nezažil, spíš mě tam vadí nerovnoměrné vyzrávání/vybarvení plodů, podobně jako jsem to míval u Karoly - část plodu již zralá, vybarvená, část ještě nazelenalá. Petře, jak si u tebe teď vede Lenova? Na ty blizny u Veselky se kouknu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 7.4.2020 15:29

Lenovy už mám jenom část, musela dát přednost jiným odrůdám, ale nechám ji asi znovu prostor. Letošní březnové mrazy byly pro ní jen legrace. Mnohem hůř dopadla Ledana a část Lejuny. Její sestra Frostina také uspěla na výbornou. Kompakta vypadá taky dobře. O Leskorách ani nemluvím. Před Leskorou klekni...smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 57.152 (?), 7.4.2020 20:25

Nekleknu, mráz byl rychlejší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika