Kontejnerovaný stromek



Stránky: 1,  2,  3   
host - 109.193 (?) 
20.6.2017 6:29, zobrazeno: 9653x

Dobrý den, chci se zeptat má někdo zkušenost s kontejnerovanými stromky meruněk?? Konkrétně by se jednalo o odrůdu Ledana?? Na jaře jsem zasadil prostokořený stromek, ale vůbec nemá přírůstky (cca 5cm) před sázením jsem jámu vykopal cca 50x50 a naplnil kvalitn´í zeminou s kompostem, merunka je u jižní zdi, kde jde na ní slunce od 8-15 hod.

Myslíte, že by to koupě již předpěstovaného stromku vyřešila??P.T

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 218.194 (?), 20.6.2017 7:09
Na akej podnoži je štepená marhula? Stromky celkovo po zasadení slabšie rastú kôli tomu že sa najskôr vyvíja koreňový systém budúci rok by mala marhula viac rásť
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 109.193 (?), 20.6.2017 7:17

Podnož je myrobalán, pak mam ještě jednu meruňku Leskoru také letos sazenou na myrobalánu a je sazená o 5m dále a ta má již přírůstky kolem 35 cm. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 182.227 (?), 20.6.2017 7:18

Jestli meruňka nebyla zastřihnutá, 5 cm z každého pupenu je dost. U hodně zastřiženého by to bylo zase málo. Těžko říct, chtělo by to vidět. Jinak stromky v kontejnerech se prodávají jen okrajově a výběr bývá velmi slabý.  P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10078) - 70.240 (?), 20.6.2017 7:23

Jak vidíte, tak vykopání jámy nemusí mít na ujmutí a růst stromku žádný vliv. Takové "zababčené" stromky lezou pěkně na nervy, protože léta prostě nerostou ať děláte, co chcete. přitom na jaře vždy obráží nadějně. Ani po přesazení stromku se situace nemusí zlepšit. Příčinou mohou být myši a jejich rejdy kolem stromků, děr u stromků mám dost. Někdy nejsou vidět a zjistím to až, když stromky zalévám a půda u stromku se najednou propadne do jejich drzých tunelů. Budu muset nasadit nějaké jedovaté granule a "prát" jim to do těch děr. Teď zakoupený kontejnerovaný stromek můžete sázet až na podzim, rozhodně ho nevyndávejte nyní z kontejneru. Ani v dalších letech Vám nikdo nezaručí, že stromek poroste, tak jak by měl. Růst stromků také silně oslabuje příliš velká a časná úroda, kdy by se plody měly pro dobrý růst stromku raději odstranit.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 109.193 (?), 20.6.2017 7:31

Stromek byl zastřižen na 5 oček, ponechány byly 4 kosterní větve, pane Petře máte zcela pravdu stím, že takovéto zababčené stromky lezou pěkně na nervy, člověk se s tím nadře, stará se o to a pak vidíte u souseda, který vůbec nikdy stromky nestříhá plné stromy ovoce! To mě pěkně štve!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.64 (?), 20.6.2017 9:05

I když má stromek malé přírůstky, tak - pokud vypadá jinak zdravě a má listy - je lepší ho ponechat než vyhodit a sázet nový z kontejneru. Patrně měl zaschlé, umrzlé či přes zimu okousané kořeny, příp. jiný problém.. Během roku ale mohou kořínky dorůst, zemina v jámě sedne a v dalších letech se růst rozběhne. Nikde nemáte napsané, že vysadíte-li nový stromek, že nenastane totéž.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 20.6.2017 9:28

P. Vysloužil, můžu se zeptat, jakou máte zkušenost - kolik zhruba procent stromků, které po vysazení nemají výrazné přírůstky, pouze se olistí, se další rok v růstu rozběhnou? Pokládám si u několika nově vysazených stromků otázku, zda na podzim nový, nebo jej ještě nechat předvést, co umí... nechci příliš ztrácet čas, tak se ptám, jaká je asi šance?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.64 (?), 20.6.2017 9:44

Mám pocit, že skoro všechny. Třeba takové hrušně, když vysadím - i když si dám s přípravou půdy dost práce - v prvním roce rostou obvykle bídně. Malé lístečky, přírůstky jen pár cm. V dalších letech se to srovná. Jabloně se ujímají lépe, ale ani u nich v prvním roce nejsou obvykle přírůstky nic moc.
Je ovšem pravda, že nemám možnost zalévat stromky přes zimu a většinou tak nečiním ani v průběhu sezóny
   Naopak třeba broskvoně obvykle rostou hned se slušnými přírůstky. Taktéž slivoně na myrobalánech. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 109.193 (?), 20.6.2017 10:01

Také si pokládám stejnou otázku jestli raději koupit nový již v kontejneru, právě také nechci příliš strácet času, kdyby bylo, alespoň 90% šance, že se stromek vzpamatuje tak ho nechám, jenomže právě to se mi nezdá! Jak jsem již psal hned vedle je stromek ze stejného zahradnictví a ten roste na 1 :D.K tomuhle stromku se věnuji s péčí, hnojím 1xtýden, zalévám 1 za dva dny 10l vody, ale on prostě nic!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika