Kontejnerovaný stromek



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.64 (?)
20.6.2017 10:08

hnojím 1xtýden, zalévám 1 za dva dny 10l vody, ale on prostě nic!

To snad žádný stromek nemůže přežít

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.64 (?), 20.6.2017 10:08

hnojím 1xtýden, zalévám 1 za dva dny 10l vody, ale on prostě nic!

To snad žádný stromek nemůže přežít

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 109.193 (?), 20.6.2017 10:27

Pročpak by nemohl, hnojím kopřivovým zákvasem, a voda je dle mého názoru zcela v pořádku a kort v tomto počasí, kdy teplota u jižní zdi domu je i 43 C (před chvilkou jsem se tam byl podívat).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.63 (?), 20.6.2017 15:41

Kořeny rostlin potřebují dýchat. Nemůžete všechen půdní vzduch nahradit hnojivým roztokem, který spálí většinu nově vytvářených vlásečnicových kořínků. Ano, růže ve váze neuhyne hned, ale také nezakoření. Přitom přiklopená pod pětilitrovkou často zakoření i bez výrazné zálivky.

Když teplota stoupá nad 33°C je potřeba stínit a nikoliv zavlažovat, protože rostlina na ochlazování transpirací spotřebuje více zásobních látek než jich asimilací vytvoří.

Přihnojování není potřeba, dokud ani stromek nezačal spotřebovávat zásobní živiny dodané s čerstvou zeminou při sázení.

Takže i zde se řiďte "všeho s mírou a dobrého pomálu" nebo "všeho moc škodí".

SfK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.84 (?), 20.6.2017 10:17

Při jarní výsadbě bych to řezal na 3 očka. Vloni nový Bergeron (sazený na podzim) udělal minimální přírůstky a věnoval se tvorbě kořenů. Letos se už rozjel. Chce to čas. Každý stromek je jiný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Poool - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 115.144 (?), 20.6.2017 11:23

Dvě hrušně co jsem vysadil na podzim 2015 nejprve slibně narašily, ale pak docela ustrnuly v růstu. Teď už vím, že speciélně u hrušek nejde o nic neobvyklého, dokáží být děsné primadony :o).  Nyní na jaře 2017 jejich letorosty vyrazily k nebi jak raketa. 

Opakem jsou slivoně na myrobalánu. Na podzim vysazené rostly vždy spolehlivě. 

Na téma kontejnerových stromků zde existuje starší téma. Někdo tam uváděl, že do kontejnerů se dávají stromky, které se na jaře neprodaly. Také jsem chtěl nyní vysadit stromek u příležitosti významné události, ale raději počkám na podzim.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 20.6.2017 10:03

Super, to jste mě uklidnil. Myslel jsem, že jsem něco zpackal, ale je to tedy normální. smiley Mě se tak chovají právě nejvíc hrušně, pak jabloně, jedna třešeň, jedna ringle. Se zbytkem jsem docela spokojený. Takže jim tedy dám šanci ještě příští rok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.63 (?), 20.6.2017 10:19

Nejlépe do růstu startují stromky, které ráno byly ve školce, dopoledne je někdo vyryl a už odpoledne sázel na nové stanoviště.

U těch co byly týden založené a sázely se následující víkend je to podobné jako u těch nakupovaných ze zakládky ve školce.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 20.6.2017 10:28

Tak nějak to bylo cheeky - 50 stromků na podzim koupených, přes zimu zasazené v záhonu, na přelomu února a března vysazené na finální stanoviště. (dřív to nebylo možné) Na to divoké mládí tedy ještě rostou docela dobře. Nepřežily to jen 2 mandloně - jestli ještě dám nějaký pokus, tak jedině na jaře, abych je sázel zaručeně "živé".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 199.250 (?), 20.6.2017 10:18

Vysadil jsem hodně stromků tak do čísla 150 kusů a během let můžu konstatovat, že příprava jámy má svůj pozitivní vliv. Odstraní se tzv. půdní únava a stromky lépe rostou. Další věcí je "bujnost podnože". Stromek se slabě rostoucí podnoží bude přirůstat méně. Počet ponechaných oček též má vliv a pokud je jeji více strom "čučí" (místní hantýrka).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 182.227 (?), 20.6.2017 12:21

Každé dva dny 10 l vody, snažíte se vytvořit z meruňky bahenní rostlinu. To přeci nemůže růst i kdyby chtělo.P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika