Klon Velkopavlovickej



milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 51.5 (?) 
4.7.2017 18:54, zobrazeno: 3070x

Vrúble tohto klonu Velkopavlovickej som dostal od šlachtitela od Žiliny ktorý tam v 370 m.n.m testoval viac druhov marhúl.Niekde som čital že bolo vyšlachtených 6 klonov z toho vybrali 3 kloni a tie sa začali predavať ale neviem to iste.Tento klon je práve zrelý chuťovo vinikajuci na fotke je vidiet v zadu velkopavlovickú ešte zelenú nemá tú zlú vlasnosť ako velkopavlovická že polovica plodu je zelená keď, je chladné leto je tato časť kyselá.




Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 51.5 (?), 5.7.2017 14:23

Nedalo mi to musel som spraviť dalšie foto tohto nádherného klonu plody sa skoro naraz vyfarbujú a dozrievajú.

Klon Velkopavlovickej
Klon Velkopavlovickej

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 51.13 (?), 23.6.2018 9:29

Už konečne dozrela marhulka klon V.P.malo by sa jednať o klon LE - 6/1 je sladučká a štavnatá. 




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 23.6.2018 10:59

Paráda Milane, já jsem zvědavý na ten vylepšený klon VP LE 12/2,rouby z Lednice se ujaly a rostou jako o závod, už jsem na nich musel spáchat "Šitta"smiley.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 51.13 (?), 23.6.2018 11:34

Pán Jiří na to som aj ja zvedavý, potom by sme si mohli vymeniť vrúble, ja sa teším na marhulku 69,Pinkmery, Royalred a Petru včera mi tel.kamoš sadar že Petra dozrela je výborá sladká štavnatá až moc to je moja parketa v auguste si pôjdem pre vrúble a bude sa očkovať.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 23.6.2018 12:40

Petru Milane chválí i ukrajinci, ale víc jsou nadšení z české odrůdy Perla, tvrdí- vynikající aroma a chutˇ,vysoká odolnost k houbovým chorobám, šarce a hlavně má nejlepší odolnost k mon.úžehu a hnilobě-prostě perla mezi meruňkami.Pěstuje se ve Francii a Itálii, Vyšlechtili z ní Perlecot (kterou máš myslím taky) jenže tady o Perle nikdo nic neví. Jiří FM

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika