Klejotok na meruňce Hargrand



host - 151.215 (?) 
25.6.2015 16:18, zobrazeno: 5912x

Minulý rok na podzim jsem vysadil meruňky Hargrand a Bergeron. Letos jsem je někdy v půlce dubna poprvé ostříhal. Bergeron o.k., na Hargrandu se v místech všech řezů udělal klejotok (pokud se to tak jmenuje - zaschlá světle žlutá kapka). Všechny rány jsem ihned po řezu ošetřil latexem, klejotok po pár dnech prorazil barvu a udělala se kapka. Stromek zdá se roste normálně, mám s tím klejotokem něco udělat a pokud ano, kdy je vhodný čas? Děkuji za odpověď.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 25.6.2015 16:43

Kapka klejotoku nemusí znamenat žádný velký problém. Já osobně však s touto odrůdou problémy mám, i když je zde chválena. Nějaký problém měl i Milan a teď přesně nevím, jestli se už s Hargrandem rozloučil, či ne. Máme ho s Milanem na Rubiře a stejně jako Milanovi, tak i mně roste velmi slabě. Plody jsou stále podezřele malé a v minulém roce nebyly k ničemu. Jestliže jsem dříve četl, že v západní Evropě Goldrich vytlačil Hargrand, tak se tomu nedivím. Bylo to z důvodu vyčerpání a úhynu stromů po větších úrodách. Jinak klejotok se může objevit u řezných ran a často se objevuje na místech zasažených moniliovým úžehem. U broskvoní klejotok proráží časem i po nátěru latexem. Myslím na místech řezných ran.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 224.3 (?), 4.5.2020 13:38
Dobrý den, mám stejný problém. Po řezu za květu jsem ošetřila rány steparskym voskem a ten nyní na některých větvích popraskal a meruňka roní mízu. Mám s tím něco dělat? Děkuji.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika