Karola - Leskora - Pinkcot



SarkaM - (2) - 20.113 (?) 
18.3.2017 8:23, zobrazeno: 4745x

Prosím, potřebovala bych vybrat jednu ranou odrůdu k pozdější Velkopavlovické (oblast Praha západ). Prosím, můžete mi poradit? Předem děkuji!

Karola - Leskora - Pinkcot

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 18.3.2017 10:03

Z těch třech byl volil Leskoru. Je z nich nejranější a dostatečně chutná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 44.1 (?), 18.3.2017 10:19

Také jsem se pro ni rozhodl. Letos má poprvé krásně nasazeno na květ. Pokud nezmrzne tak i ochutnám :)  Zdenek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 18.3.2017 16:01

Jednoznačně Leskoru, je jí přisuzovaná velká budoucnst už teď se oní říká "nejnovější stará odrůda",tolerantní k PPV, výborné aromatické chuti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 18.3.2017 18:41

Karola je odolnější vůči mrazu v květu než Leskora, dalo by se říci, že Karola je v tomto ohledu na úrovni Bergeronu. Nevýhodou Karoly je náchylnost k hnití plodů ještě před dozráním. Také zdaleka ne všechny plody mívají tu koncovou výbornou chuť a zůstanou mdlejší i po změknutí. Celé kouzlo odolnosti vůči mrazu v květu mojí Leskory č.1 spočívá v zastínění stromu, který prakticky nemá odpolední slunce. Tím pádem se opožďuje v kvetení. Těch několik dní má většinou rozhodující význam pro budoucí úrodu, protože když ostatní meruňky jsou již odkvetlé a nastavují tak mrazu citlivější plůdky, tak zastíněná Leskora teprve dokvétá a květy snesou přece jen větší pokles teploty. Leskora č.2, která nemá zastínění, kvete s ostatními meruňkami a s ostatními meruňkami také po odkvětu zmrzne. Pincot je pro mnoho lidí již odepsanou položkou. Zajímavější je KIOTO, která má alespoň velmi dobrou odolnost proti jarním mrazům, když už nic jiného.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 111.18 (?), 8.5.2018 7:32

Nedoporucuji Pinkcot, letos pri breznovych mrazech stromek silne namrzl, takze prakticky nekvetl, mrazuodolnost horsi nez u madarske, ktera je uvadena jako nejcitlivejsi odruda na mraz, madarska vedle pinkcotu kvetla bude mit prvni plody, na prispevcich (krome prodejcu amnozitelu s licenci) lze take najit, ze odruda byla vyslechtena ve Francii a mrazuodolnost tedy odpovida stredomorskemu jihu Francie = neni prilis vhodna na nase podminky

kz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 169.126 (?), 9.5.2018 16:08

Zase jsem se netrefil.
Plánoval jsem Pinkot, dobře Pinkot podle Vás nekoupím.

A 2 Maďarky mám nyní 3 rok, kupoval jsem je u Starkla kvůli odolnosti.
Starkl má pouze uvedeno: Žádné přehnané klimatické nároky.

A zde se dočtu, že Maďarka je nejméně odolná na mrazy. Jsem velmi zklamán z mé špatné volby.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika