Je tohle moniliová spála? Nebo jiná nemoc meruňky?



katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (364) - 167.81 (?)
10.6.2020 15:25
Kontrola meruněk u rodičů, ze dvou stromů jeden měl skoro všechny nové přírůstky jako na přiložené fotce, také část plodů je poškozená.



Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
               
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (364) - 167.81 (?), 10.6.2020 8:38
Vyskytl se mi problémy u jedné meruňky Bergeval na podnoží Wavit vysázenou na podzim 2916. Některé listy jsou světle žluté, lehce zkroucené. Několik malých větviček zaschlo (ty jsem ustřihl). Před i po odkvětu byla ošetřena (Prolectus a Signum) stejně jako ostatních 5 meruněk co tady mám. Letos prošly testem proti mrazu asi ve všech stádiích (před květem, během květu, po odkvětu, malé plůdky). Tu jedinou postiženou mi napadly i mšice, aplikoval jsem NeemAzal a kmínek natřel Chemstopem (znovu, první bariéru překonali). Nejsem tak zkušený, abych vyloučil Moniliovou spálu, proto přikládám foto k identifikaci.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
krtek - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (79) - 189.109 (?), 10.6.2020 8:49

Vždyť to sám říkáte. Toto je jednoznačně důsledek působení mšic.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 212.49 (?), 10.6.2020 12:16

Mám to taky na meruňkách, ani lep na mravence nezabral, mšice se množí i tak, ale rozhodující je podle mě namrznutí veškerého dřeva z jara a pak už obranyschopnost stromu je taková jako na fotce, nakonec tedy větve uschnou. Takové stadium vidím poprvé, je to téměř na všech meruňkách, buďte rád že máte napadenou jen jednu. Tedy za mě ano moniliový úžeh dokoná dílo. MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (364) - 167.81 (?), 10.6.2020 15:25
Kontrola meruněk u rodičů, ze dvou stromů jeden měl skoro všechny nové přírůstky jako na přiložené fotce, také část plodů je poškozená.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 10.6.2020 17:43

Zdravím pánové katoo, kamo, mino, popřípadě Morvai. Na listech a na plodech máte, pane katoo, suchou skvrnitost a kroucení listů způsobují mšice. Na suchou svrnitost Dithane, Talent, na mšice Mospilan. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (364) - 167.81 (?), 10.6.2020 21:35
Dithane mám, Talent taky a proti mšicím jsem dnes použil Karanimba micro (mám ho odzkoušeny). Dík za identifikaci suché skvrnitosti.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 167.81 (?), 11.6.2020 21:39
Hledal jsem jakou koncentraci Talentu použít, ale nenašel jsem. Dithane bych vzhledem k dlouhé OL vynechal.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 13.6.2020 9:08

TALENT (skvrnitosti)  6-7 ml na 10 litrů vody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 110.1 (?), 7.7.2020 19:16
Moje Veselka je zatím krásný strom, stáří asi 7 let. Hlavní větve silné jako ruka v zápěstí. Vloni ta nejsilnější svislé rostoucí svěsila listy. Listy úplně uschly. Myslel jsem, že to je monilióza v nějaké své formě. Tak jsem tu větev odřízl s tím, že je po problému. Pak bližší pohled na tu větev ukázal asi 10 dírek na spodní straně. Průměr jako po vpichu jehly. Pak byl klid a strom měl krásné listy. Letos zase začátkem prázdnin další větev. Opět desítky dírek hlavně na spodní straně. Viděl jsem několik černých brouků asi 2mm dlouhých, tlustší byli jako průměr těch dírek. Postříkal jsem dnes večer Fast M, nic jiného nemám. Co to je za škůdce???
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 42.85 (?), 7.7.2020 22:10

Vyfoťte je.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika