Jaký nůž na roubování?



host - 37.117 (?)
29.12.2017 22:00

Jenže nůž sadaře nedělá. Že to asi platí, o tom svědčí nástup ulamovacích nožů.

taky mě o tom přesvědčila i ta diskuze tady která se zvrhla v pomlouvání starých osvědčených československých výrobků a skoro i vyzdvihování v cenově srovnatelné třídě těch zahraničních.

Pokud si někdo myslí opak nechť si přečte aspoň část nějakého nožířského fora, trochu se seznámí s jednotlivými typy ocelí jejích následným zpracováním pro nožiřské účely.

Rafael.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
host - 37.117 (?), 29.12.2017 22:00

Jenže nůž sadaře nedělá. Že to asi platí, o tom svědčí nástup ulamovacích nožů.

taky mě o tom přesvědčila i ta diskuze tady která se zvrhla v pomlouvání starých osvědčených československých výrobků a skoro i vyzdvihování v cenově srovnatelné třídě těch zahraničních.

Pokud si někdo myslí opak nechť si přečte aspoň část nějakého nožířského fora, trochu se seznámí s jednotlivými typy ocelí jejích následným zpracováním pro nožiřské účely.

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.227 (?), 30.12.2017 7:30

Starý osvědčený výrobek, dříve se toho moc koupit nedalo. Nožíků Mikov mám několik a žádný zázrak to není. Psal to už PP. Nerezová ocel a kvalitní nůž, to nejde dohromady. Strojaři by Vám to vysvětlili. O hodně lepší jsou už taky výroba ČR, mnohdy starší, KDS. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 221.17 (?), 30.12.2017 9:43

Dobrý den. Nerozumím ocelím, teda ani nerezovým. Nicméně, od té doby, co jsem si přídil zahradnický nůž firmy Opinel, nenosím u sebe žádný jiný, a že jich mám opravdu hodně. A tento je vyroben z nerezi, má to dokonce napsáno pod vyraženou firemní značkou. Je to vynikající nůž, jehož ostří drží jak hluchý vrata. Používám ho neustále. Čas do času ho přejedu v brousku od firmy, která vyrábí známé rýče atd, ale to spíš ze zvyku. Mikov vyrábí známé nože Uton rovněž z nerezi, a že vojáci na výzbroj mají mimořádné požadavky. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 101.34 (?), 30.12.2017 11:28

Dneska som sa zobudil do duchovnej nálady, takže

každému co jeho jest, amen

afer

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 37.117 (?), 30.12.2017 12:08

Od tématu, ale přece jen..

Abych nebyl špatně pochopen:
Nemám vůbec nic proti "nožiřským" nerezovým ocelím.
Samozřejmě existují a některé i dosahují nebo přesahují vlastnosti "běžných uhlíkovek", ale jejích výroba a zpracování jsou velmi náročné a drahé!
Proto abych získal nerezový nůž řeznými vlastnostmi srovnatelný s "černým", musel bych si za něj hodně připlatit!

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 64.102 (?), 20.1.2018 20:45

Pane Polehlo, nemusíte být smutný z toho, že na trhu neni přípravek k seříznutí roubu. Můžete se inspirovat zde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.46 (?), 20.3.2018 11:15

Pane Polehlo, tím Fiskarsem, se vám dělá špatně, zřejmě proto, že zadní strana čepele neni provedena v rovině. Zadní strana čepele je konvexní, to je vypoukllá. Velikost vyboulení je větší než půl mm. Navíc je třeba tento nožík doostřit. Mám ho také a používám jen prořezu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 101.33 (?), 18.1.2018 12:27

Je vidět, že o řezání a a potřebných úhlech, nemáte nejmenší tušení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 18.1.2018 12:32

To nemám, ale při roubování považuji za důležitější než znalost úhlů, aby se rouby ujmuly. A ony se ujímají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 181.165 (?), 18.1.2018 17:04

Ale ano. Určitě také víte co se říká o sedlácích a bramborách. Poprve jsem rouboval ve svých devíti letech. Táta naostřil nůž, který se používal ke stahování králíků a čištění zeleniny v kuchyni. Roubování na sedélko, mi napřed předvedl na několika stromcích a já si pak družením, protože se mi řez nedařil, narouboval na nějaký semenáč, zelenou renklódu. Tátovi se přijala tak třetina roubů a mi se přijaly všechny čtyři. To jen proto, že se dá řezat čímkoliv co je ostré. Můj učitel na základce, k těmto transplantacím, používal jen svůj nožík s třemi čepelemi (malá žabka, roubovák a očkovák), které byly naostřeny tak jak mají být a přitom, také nic nevěděl o geometri nože a řezání, ale výsledky hovořily za vše. K dosažení dlouhých řezů, bez oprav, které přijmutí jen zhoršují, je nutné použít ten správně naostřený nůž. Chtěl bych vás vidět s tím kobercákem, jak roubujete hrušeň, to by byla psina. Ale taky tímtéž kobercákem by se dalo v případě nutnosti vyjmout slepé střevo. Nejsem proti kobercákům, ale jsem proti vyzdvihování něčeho, co ani vyzdvihnout nejde. Nebo chcete tvrdit, že je to jinak. Každý řemeslník, nebo solidní hobbysta používá ke své činnosti, takové nástroje, které k této činnosti byly vymyšleny a léty praxe ověřeny, ty které nešly, tak upadly v zapomění. Pokud se používá k určité činnosti něco jiného, než je k této činnosti určeno, pak je to diletantismus, furiantismus a haurismus.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika