Jaký nůž na roubování?



Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 66.105 (?)
29.12.2017 19:53

Afer: není třeba se hned zlobit, když má někdo díky nepřesné formulaci úplně odlišný názor. Vysvětlil jste to úplně jasně. Pokud by vymizela argumentace zkušených zahrádkářů, byla by diskuse velmi chudá. Něco jako koukám z okna a nikdo nejde.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 168.28 (?), 29.12.2017 19:29

ja by som kazdemu odporucal odlamovaci noz je lacny a po troche zacviku budete davat hladke kopulacne rezy a mat z toho radost nie to mrvit nenabrusenym mikovom lebo taky vam predaju a to nehovorim a rychlej vymene cepelki a vybaveno

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.28 (?), 29.12.2017 19:33

ten odlamovaci tu radil pan boštička ja som to skusil a nebanujem naopak odporucam, takže tak...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 66.105 (?), 29.12.2017 19:53

Afer: není třeba se hned zlobit, když má někdo díky nepřesné formulaci úplně odlišný názor. Vysvětlil jste to úplně jasně. Pokud by vymizela argumentace zkušených zahrádkářů, byla by diskuse velmi chudá. Něco jako koukám z okna a nikdo nejde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.137 (?), 29.12.2017 19:53
K téme Wenger x Victorinox (foto). IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 222.12 (?), 30.12.2017 17:59

Z článku ve vašem tisku je pane Hlavatý, pravdivý údaj, jen o fúzi firem Wener a Victorinox.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 29.12.2017 18:53

Verím že ma prežijú a ďalej budú niekomu dobre slúžiť a pôsobiť radosť, tak ako mne.

Tomu nevěřte. Až zavřete voči, ti po vás to smetou do kontejneru. Těšte se s tím teď, pak vám to už bude jedno. K tématu. Obecně nejlepší řezivost má obyčejná uhlíková ocel. Nerezi (běžné) se špatně ostří a nedrží ostří. Proto ten olej u toho nože, není nerezový. Vyjímkou jsou rychlořezné (vysoce legované) oceli, ale ty jsou relativně drahé a křehké. Tenký nástroj,  jak by měl roubovací nůž být, bude z RO choulostivý na zlomení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 29.12.2017 19:04

Jenže nůž sadaře nedělá. Že to asi platí, o tom svědčí nástup ulamovacích nožů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 221.17 (?), 29.12.2017 19:19

Dobrý den pane doktore. Znám opravdu celou řadu profesionálních sadařů, ale nikdo z nich nepoužívá ulamovací nůž. Ostatně, to že ho někdo používá k roubování, jsem prvně četl až od Vás. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 31.12.2017 14:56

Znám opravdu celou řadu profesionálních sadařů, ale nikdo z nich nepoužívá ulamovací nůž.

Víte, pane Stanislawe, já z toho až tak nadšený nejsem.  Mám sbírku roubovacích nožů, které mi slouží po destiletí a teď najednou je mám nahradit ulamovákem za dvacku? Vždyť k těm nožíkům mám docela citový vztah!  Posoudit čistotu řezu moc dobře nejde, nechodím roubovat s mikroskopem. Ale když si porovnám, jak lehce zajíždí ulamovací nůž do dřeva jako do másla, je zřetelné, že jeho ostrost podpořená tenkostí čepele je někde jinde. Neříká se mi to dobře, věřte...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Tibor z UH - (47) - 222.63 (?), 29.12.2017 21:53

Pro ty z vás co přemýšlejí jaký nůž za pár peněz, tak mám postřeh s odstupem času: Nůž Opinel, co jsem v tomto vláknu ukázal v 05/2014 je můj stále nejoblíbenější. Za 1) je z tvrdé ocele a tudíž vydrží opravdu dlouho nabroušený. Za 2) je celkově tenký a tak jde do dřeva jako žiletka. Za 3) má otočný kroužek na konci ručky a tím se pevně zajišťuje při otevření. Za 4) se brousí jen z jedné strany.

Za tři roky jsem ho brousil jednou nebo dvakrát jak je tvrdý a co jsem si k němu pořídil Mikov v zahr.prodejně tak ho zdaleka nedostihl. Mikov je tlustší a tím má větší úhel nabroušeného klínu. Zkrátka nemám potřebu nahrazovat Opinel carbone. Jediná malá nevíhoda-pořezaná kůže, někdy i do hloubky. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika