Hodnocení meruňkové sezóny 2011



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?) 
14.8.2011 12:55

Musel jsem stále stříkat proti strupovitosti i proti monilioze, bohužel meruňka je velký strom a řádné ošetření byl vždy problém, narozdíl od hodně menších broskvoní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
            
host - 24.183 (?), 15.8.2011 19:25

U mě se kupodivu monilioza letos příliš neprojevila. Meruňky jsem stříkal jednou a projevy moniliozy nebyly nijak výrazné.  Přestože ze dvou stromů chráněných domem jsem sklidil rekordní úrodu, po jarní návštěvě dědy mrazíka jsem přišel o veškerou násadu plodů na dalších více než dvaceti stromech. Proto doufám, že příští rok bude příroda k mé zahradě milosrdnější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 144.140 (?), 15.8.2011 20:53
Zdravím, Mirku! Nechcem Vám do toho kibicovať, ale nebojíte sa, že Harko vysadená tesne pri zrezanej marhuli bude brzdená v raste retardátormi v okolí starých koreňov? Odskúšal som si, že druhá broskyňa zasadená takmer na tom istom mieste ako stará-vykopaná už zďaleka nemala taký bujný a zdravý rast. Možno chýbali aj živiny, kto vie. Odporúča sa sadiť po jadrovine kôstkovinu a opačne. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 15.8.2011 21:48

Zdravím taktéž, jinou možnost nemám. Místo jedné meruňky bude nektarinka, místo druhé třešeň a uvidím jak se jim bude dařit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 144.140 (?), 15.8.2011 22:18
Skúsil by som pred výsadbou vymeniť či vylepšiť aspoň 100 litrov pôvodnej zeminy. Dnes sa predávajú aj regeneračné prípravky, ale keď sa dá kvalitný kompost alebo organominerálne granule do jamy spolu so zeminou, malo by to stačiť. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 36.70 (?), 16.8.2011 8:57

Už jsem dříve psal, že nemám problém se sázením peckovin po peckovinách atd. Dokonce si ani nelámu hlavu s velkou jámou a speciální hlínou. To už nedělám dlouho. Nově nasazený stromek jen přihnojuji kristalónem a vše je ok.  Neříkám, že to funguje všude.  Ale proč si zbytečně přidělávat práci. Hlavně v případě, že stromků na nasázení je hodně. Třeba ty polské semenáče, co na nich mám broskvoně z Jukky,   rostou super. A to jsou jen v jamce, aby se do ní vešly kořeny, nic víc. Dělám to takhle fakt už dlouho a žádný problém.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.1 (?), 16.8.2011 9:06

Máte štěstí na dobrou půdu. Já, kdybych zasadil stromek (ani to nemusí být po jiném odstraněném) a nenavezl do jámy cca 10 koleček kompostu a písek, tak stromek neporoste vůbec - resp. bude živořit na velikosti ze školky. Ještě že existují myrobalány a semenáče jádrovin, tam je to trochu lepší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 36.70 (?), 16.8.2011 9:16

A velmi dobře mně funguje můj oblíbený síran amonný. Už zabral i na starší velké broskvoně. Je to zázračné hnojivo do zásaditých půd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 144.140 (?), 16.8.2011 14:26
Nepochybujem o tom, že pôda v blízkosti koreňov starších stromov je vyčerpaná, navyše vraj obsahuje látky typu retardátorov rastu. Možno je to odpozorované generáciami sadárov, že napr. po starej jadrovine rastie nová kôstkovina lepšie ako po kôstkovine. Istotne záleží aj na kvalite pôdy, jej minerálnom zložení a hlavne odolnosti k únave pôdy. Konkrétne skúsenosti môžu byť u každého rozdielne, podobne ako napr. v otázke pestovania kôstkovín v ťažkej či zamokrenej pôde. Tvoje skúsenosti, Petře, sú príkladom, že nič sa nedá brať šablónovite a že často opisované poučky zo staršej literatúry už dnes veľakrát neobstoja v konkurencii s novými poznatkami aj novými sortami ovocnín. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.43 (?), 28.9.2011 20:47

Tak zdravím ze severní moravy, u mě letos zatím nejhezčí sklizeň. Na jedničku zaplodily všechny meruňky (Vecot, Darina, Bergeron, Pincot), favoritem se jednoznačně stala Pincotka. Chutí a pozdni sklizní mě zklamala Darina. Sedmilatá Vecotka mi dala 80 kg meruněk. 
I když jsem z okrajové části, tak jsem velmi spokojen. Stromky jsou vitální. Přikládám pár fotek.
Martin

Pincot
Pincot
Pincot II.
Pincot II.
Darina
Darina
Vecot
Vecot
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika