Harcot



host - 227.225 (?)
7.9.2007 11:39
Pane četl jsem Váš článek a připadal mi napsaný vřele. Přicházím s dotazem, kde by  se dal sehnat roub kanadske odrůdy Harcot nebo její kamarádi začínající názvem abecedním H. Děkuji. Adresa radostnazahrade@seznam.cz
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 64.50 (?), 2.4.2007 12:19, zobrazeno: 34797x
Dobrý den,rád bych se dozvěděl něco o meruňce Harcot,například jestli je samosprašná a jiné veci které bych měl vědět o jejím pěstování.

Děkuji Ladislav.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 113.121 (?), 11.4.2007 23:04
Neberte mou informaci na 100%,ale myslím,že jde o odrůdu vyšlechtěnou v USA.Před 15ti lety jsem koupil meruňku popsanou jako Hardcot a druhou Goldcat,i když v literatuře je psaná Goldcot.Ze zkušenosti vím,že záměny písmen na jmenovkách jsou časté a nechtěně se tak objeví "nová" odrůda.Nicméně v tomto případě se mohu mýlit.Meruňky s koncovými písmeny  "cot" mají původ  USA-Kanada,podobně i meruňka Veecot.
Pokud tedy jsou Vaše Harcot i moje Hardcot totožné,velikost plodů je střední,barvy ostře žluto-oranžové z poloviny kryté karmínovým líčkem.Chuťově výborná,velmi plodná,zraje asi týden po Karole.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 95.236 (?), 29.4.2007 13:07
Dobry den. Informacia je spravne az na to, ze pochadza z Kanady. Je to skora marhula, atraktivna, chutovo velmi dobra a je samosprasna.
Vsetky Kanadske odrody su samosprasne okrem Vivagolg. Moje informacie pochadzaju z www.omafra.com co je Kanadske ministerstvo podohospodarstva.Fotografiu Harcotu najdete tiez na tejto adrese alebo napiste do Googla Apricot photo gallery a ste tam. Popisy odrod najdete takisto tu alebo napiste do Googla/ak pouzivate tento vyhladac/ Apricot cultivars. Prajem Vam aby vasa marhula rodila krasne a dobre ovocie.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 227.225 (?), 7.9.2007 11:39
Pane četl jsem Váš článek a připadal mi napsaný vřele. Přicházím s dotazem, kde by  se dal sehnat roub kanadske odrůdy Harcot nebo její kamarádi začínající názvem abecedním H. Děkuji. Adresa radostnazahrade@seznam.cz
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10078) - 70.240 (?), 21.12.2013 13:55

Pan Jano preferuje na slabě rostocích podnožích slivky a já jsem si v této souvislosti vzpomněl na meruňky Harcot a Sundrop, které mám na podnoži ZR (zelená renglóda). Pravdou je, že na vytvoření větší koruny si musíte u meruněk na této podnoži nějaký čas počkat, ale nemusíte se zase na druhou stranu potýkat s takovým "divočením" jako u VP na myrobalánu. Na ZR je tedy bohatá úroda, bohatý plodonosný obrost na další rok, rozumný růst nových výhonů a tím pádem velmi dobré tvarování koruny. To vše přináší meruňky na této středně vzrůstné podnoži.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 227.60 (?), 21.12.2013 17:58

Je škoda že na Slovensku slivky a marhule na ZR nikto nepredáva, bola by to dobrá voľba. Predávajú tu len na Wangheimovej alebo Wadensville. Čo sa týka stredne silno rastúcich podpníkov tak je to St Julien ale o tom som čítal že je dosť citlivý na šárku a neznáša sucho. Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 9.208 (?), 21.12.2013 23:22

V predajni ovocných stromčekov v Strážnici (p.Zíbal) som videl snád všetky ponúkané kultivary sliviek nielen na podložkách MB, ale aj na ZR. St.Julien sa vyskytovala vzácne. Strážnice nie je až tak ďaleko od Slovenska.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10078) - 70.240 (?), 21.12.2013 23:42

U slivek podnož ZR není až tak vzácná, spíše u meruněk. Jak říkám, není to pro meruňky špatná volba, i když jsem s touto podnoží zpočátku pro slabší růst, spokojen nebyl. Uvidíme, jak na tom budou ostatní slabě rostoucí podnože pod meruňkami. Už jich tady pár mám. Ovšem doufám, že Vám nevadí likvidace výmladků kolem této podnože. Myslím tím ZR pod meruňkami.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.53 (?), 21.12.2013 23:59

Ďakujem za informáciu pán Paľo. Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10078) - 70.240 (?), 25.7.2015 0:44

Výborné, sladce aromatické meruňky odrůdy HARCOT v letošním roce prakticky všechny hnijí ještě nezralé na stromě. Co je to za úkaz, nevím, protože u všech ostatních meruněk je hniloba minimální.

Harcot
Harcot
Harcot
Harcot
Harcot
Harcot
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika