Goldrich meruňka



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?)
4.6.2013 22:07

Já Vám, Wendy, naopak závidím Vaši polohu (a rozlohu). Bude-li pokračovat stávající počasí, tak u nás v lepším pípadě budou meruňky malé a bez chuti, v tom horším shnijí na stromě.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 11.159 (?), 15.10.2011 20:57, zobrazeno: 99285x

Dobrý den, můžu poprosit o radu.Včera jsem koupila v našem místním zahradnictví meruňku Goldrich, částečně samosprašnou.Paní v zahradnictví mi tvrdila, že tento druh meruňky je schopen sám se opylovat a nemusím mít v okolí žádnou jinou meruňku což nemáme.A teď na netu čtu, že tento druh je cizosprašná a asi teda bude potřebovat nějakou meruňku v okolí!!!Bohužel nemáme tak velkou zahradu abychom si mohli dovolit ještě jednu meruňku, možná snad nějaký zákrsek meruˇky.Můžete mi poradit, jestli se teda nepletu a opravdu musíme ještě jeden strom meruňky pořídi a jaký???děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 66.105 (?), 16.10.2011 12:44

Musíte mít opylovač, jinak to bude velmi slabá úroda. Naočkujte nebo naroubujte si do korunky nějakou jinou odrůdu ať nemusíte kupovat další stromek. Goldrich je skutečně jen částečně samosprašná. Pokud v okolí nemáte žádné meruňky, asi to nebude meruňkářská oblast a Goldrich navíc nemusí plně vyzrávat. Tím spíše bych dal na jediný stromek dvě odrůdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 176.135 (?), 29.10.2012 12:53

No není to tak jednoduché, Samozřejmě naočkovat nebo naroubovat do koruny druhou odrůdu určitě lze (měl jsem např na ryngli naroubováno celkem odrůd), ale je dobré zvolit odrůdu, které kvete ve stejném období. Možná by stálo za odzkoušení (zatím jsem to nezlkoušel) jestli by jako popylovač nefungovaly křížence švestekk a meruněk. Mám několik odrůd na zahradě a všimnul jsem si, že některé kvetli skoro tři týdny a překrývaly se mi s meruňkami. Jestli by fungovali jako opylovači, to zatím nemám odzkoušeno. Laďa

Sussincocco Pisa
Sussincocco Pisa
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 2.6.2013 11:41

Mnou preferovaná odrůda meruňky Goldrich má letos plodů poskrovnu, jelikož drtivá většina květů opadala. Bál jsem se nutné probírky, ale plodů je tak přesně akorát na dozrání do pěkné velikosti. Starší fotky Goldrichu jsou ještě z doby, kdy jsme tady ještě neznali strupovitost peckovin, konkrétně z roku 2006.

Goldrich (5/2013)
Goldrich (5/2013)
Goldrich (5/2013)
Goldrich (5/2013)
Goldrich (7/2006)
Goldrich (7/2006)
Goldrich (7/2006)
Goldrich (7/2006)
Goldrich (7/2006)
Goldrich (7/2006)
Goldrich (7/2006)
Goldrich (7/2006)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 81.42 (?), 2.6.2013 19:05

Goldrich meruňka.

Ani jsem nechtěl dnes moc komunikovat, ale znovu říkám- upíráme se čímdál více ne odrůdy, které nejsou v našich podmínkách až tak nvyzkoušeny a naše dobré odvrhujeme. Před několika okamžiky jsem psal příspěvek Karola. Letos mi vychází ze všech meruněk nejlépe Velkopavlovická v sadu a Holubova(asi polední strom v širokém okolí), kterou mám 15m od domu. Ato jak z hlediska úžehu, tak i násady. Dokonce možná Holubova letos Velkopavlovickou předčí.

Wendy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 2.6.2013 22:44

Já to tak zle nevidím a jsem rád, že se nové odrůdy meruněk objevují. Když jsem byl malý, pěstovala se Velkopavlovická, Maďarská, Sabinovská, Paviot, Rakovského. Byly to , pravda, osvědčené a vyzkoušené odrůdy, ale převážně jen v meruňkových oblastech. Pokud jsme nežili jižně od Brna nebo v Polabí, měli jsme smůlu. Sezóna meruněk taky trvala sotva 2 týdny. Dnes můžeme jíst meruňky od začátku července do konce srpna a pěstovat je i na vysočině. Co na tom, že chuťově "klasiku" nepřekonávají. Aspoň je jistota, že je dlouho ze sortimentu nevytlačí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 81.42 (?), 4.6.2013 21:31

Goldrich meruňka

Pane Miloši Vysloužile. Tu násadu Vám tiše závidím. U mě na Pinkcotu není zdaleka tak velká.

Wendy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 4.6.2013 22:07

Já Vám, Wendy, naopak závidím Vaši polohu (a rozlohu). Bude-li pokračovat stávající počasí, tak u nás v lepším pípadě budou meruňky malé a bez chuti, v tom horším shnijí na stromě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mittwoch - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (312) - 218.191 (?), 4.6.2013 22:27

Musím se pochlubit, že jsem letos musel 2-letý Pinkcot už 2x probírat. A i tak si myslím, že jsem ponechal více plodů než je zdrávo. Ale jistě mi rozumíte - neměl jsem to srdce tolik plodů orvat. S každým plodem mi málem ukápla i slza. Avšak jak známo, můžou ještě přijít kroupy, sucha, škůdci okřídlení i "obotění" a hlavně, jak píše Dr. Vysloužil, v tomto "nešťastném způsobu počínajícího léta" i hniloba.

Pinkcot-B-VA-2roky
Pinkcot-B-VA-2roky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 21.8.2013 9:32

Teď nevím, pane Milane, do kterého vlákna jste to umístil asi nejkrásnější fotku zaplozeného Goldrichu, co jsem kdy viděl? Tady u nás doma se jeho velké plody se sytě oranžovou dužninou, staly velmi populární, stejně jako později Sundrop.

Goldrich (18.7. 2013)
Goldrich (18.7. 2013)
Goldrich (18.7. 2013)
Goldrich (18.7. 2013)
Goldrich (18.7. 2013)
Goldrich (18.7. 2013)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika