Farely - Farbaly - Farhial



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?)
31.8.2017 9:32

Přesně tohle znám u VP a Karoly, proto mi začínají být krajně nesympatické. Dokázal bych si místo nich představit nějaké alternativní odrůdy. Myslím, že ve vlákně Velkopavlovická = dokonalost meruňkové chuti pěkně porovnal a upřednostnil Libor (BA) Kioto před VP. Jenomže není Escande jako Escande. Takový Big Red taky letos pěkně hnil, takže je to těžké něco najít, co má "pevnou slupku" a přijatelnou chuť.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Alena z Kroměříže - (45) - 155.130 (?), 30.8.2017 10:41

Asi proto se v pomologiích snaží vyhnout chuťovému hodnocení. Ještěže tu máme toto fórum.

Osobně mám ráda velmi sladké ovoce. Má tchýně je spíše na kyselé. Ona jí ovoce když teprve začíná zrát, já ho jím nejraději až samo spadne na zem. Rozdíl v chuti je opravdu značný, dalo by se říct až diametrální.cheeky
Farely mi chutnala mnohem víc než letošní Veselka, a zdá se mi meruňkovější než San Castrese. Je takové hodnocení vhodnější? Jestli ne, tak přijeďte příští rok ochutnat, ráda si pak na fóru přečtu vaše chuťové hodnocení.
PS: S Bergeronem srovnat nemohu, 2 roky po sobě mi zašel. Potřetí jej sázet nebudu. Asi se mu v mé lokalitě nedaří.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 30.8.2017 11:24

Tak to sem docela vedle, protože ta Veselka je chuťově hodně výrazná, dalo by se říct jedna z nejlepších veselských marhuľ, co jsem jedl. San Castrese a Ninfa byly v chuti poměrně "trapné". Jestli se to bude opakovat, tak poletí "za psem". S těmi stromky se to někdy stává, zkuste dát příště Bergeron na jiné místo. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Alena z Kroměříže - (45) - 155.130 (?), 30.8.2017 13:02

Se San Castrese musím souhlasit. Byla mi doporučena jako náhrada místo meruňky Ananasky. Ale okomentovala bych ji stejně jako Vy. Veselka byla loni vynikající, letos průměrná (asi neměla svůj rok). Farely byla rozhodně mnohem chutnější. Celkově na mne působí jako vydařená odrůda. Uvidíme jak si povede příští rok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 30.8.2017 14:03

To se stává. Chutnal jsem teď nějaké švestky a je to hrůza děs. Proti minulému roku určitě Třeba Stanley. Já nemůžu Veselku moc hodnit, protože má většinou "pět a půl plodu", buď zmrzá, nebo je všechny shazuje. Kdyby jich bylo více, byla by v chuti možná horší.  Zajímal by mě Váš názor na tu Farbaly. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 30.8.2017 17:53

Chutnal jsem teď Nějaké švestky a je to hrůza děs.Přesně jak píše Petr, švestky,trnky jsou letos totální propadák.Na zhodnocení Farbaly bych byl taky zvědavý, zatím mi vždy úspěšně zmrzlasad.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 30.8.2017 22:03

S těmi švestkami to můžu podepsat, zato ryngle-to je mana finskákiss! Jak je to možné? SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Alena z Kroměříže - (45) - 155.130 (?), 31.8.2017 8:05

Na hodnocení chutě Farbaly je pořád brzy. Jsou stále tvrdé jako broky a kyselé (nebudu hodnotit napůl shnilou meruňku). Ale mám obavu, že plně vyzrálou ani neochutnám. Plody zachvátila taková hniloba, jakou jsem dosud nezažila. Během týdne je více jak 50% plodů úplně shnilých.

Na švestkách jsem si letos taky nepochutnala. Jediná jedlá byla Čačanská ranná, Hanita a Top Gigant plus.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 31.8.2017 9:32

Přesně tohle znám u VP a Karoly, proto mi začínají být krajně nesympatické. Dokázal bych si místo nich představit nějaké alternativní odrůdy. Myslím, že ve vlákně Velkopavlovická = dokonalost meruňkové chuti pěkně porovnal a upřednostnil Libor (BA) Kioto před VP. Jenomže není Escande jako Escande. Takový Big Red taky letos pěkně hnil, takže je to těžké něco najít, co má "pevnou slupku" a přijatelnou chuť.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 185.162 (?), 12.9.2017 21:35

Maďarský záhradkár zverejnil na fejzbuku foto včera 11.9.2017 zrelú marhulku Fareli nedalo sa to stiahnuť foto mobilom z tabletu.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 12.9.2017 21:48

To už můžeme čekat zimní odrůdy meruněk na uskladnění.indecision

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika