Farbaly



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
Alena z Kroměříže - (45) - 155.130 (?) 
16.7.2019 13:24

Stromky byly koupeny na podzim 2014.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 227.174 (?), 17.7.2019 7:34
Ja som sadil na jar 2016. Zeby som mal smolu na "zly rok"? Kazdopadne urobim na jesen este 1 pokus a pokial to nevyjde, tak uz potom na to kaslem. To co som kupil ako Farbaly, vyzera takto.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.174 (?), 17.7.2019 7:43
Otvoreny plod. Mate niekto napad, co by to mohlo byt? Dozrela v rovnakom termine ako Bergeron. Ten to ale asi nebude. Tipujem nieco z novsich odrod. Chut je sladka, plody su velmi stavnate, ale menej aromaticke. Chybaju trosku kyseliny. Vedla zrejuca Harlayne ma plody chutnejsie. Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 30.232 (?), 2.8.2019 14:06

Po roce a půl od výsadby mi zaplodila opravdická Farbaly v SZ Bulharsku. Zrání oproti Bergeronu asi +6 týdnů. Všech 13 plodů jsem musel z důvodu odcestování podtrhnout. Dají se jíst, jsou chutné a pěkné, ale trochu tuhé. Ještě tam měly týden zůstat. Na pecce mírně ulpívá dužnina. Nejobyčejnější pozdní meruňka, kterou mám, je Silistrenská kompotna (Силистренска). Ta dozrává dva týdny po Farbaly a stromky se běžně (v říjnu a listopadu) prodávají na trhu asi za 70 Kč. Hodně se pěstuje i v Srbsku. Bohužel mi ještě nezaplodila.

Farbaly - tuhé plody
Farbaly - tuhé plody
Farbaly v řezu
Farbaly v řezu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 244.121 (?), 18.8.2019 18:25

Farbaly tady dozrává s Tardicotem cca 20 dnů po Bergeronu.Meruňky jsou tuhé málo šťavnaté, sladké, nějaká příchuť meruňky tam je cítit ale žádný zázrak to není.Tardicot je mnohem aromatičtější a chutnější.Poslední meruňkou tady bude Keč Pšar (Kech Psar -Oktobrskaja),letos poprvé kvetla, ale všechny květy opadaly.

Farbaly
Farbaly
Farbaly
Farbaly
Farbaly
Farbaly
Tardicot
Tardicot
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 155.62 (?), 16.9.2019 11:54

Ano mohu potvrdit, předloni na jaře jsem v jednom moravském zahradnictví kupoval dvě Farbaly z Kohaplantu původem z Řecka a obě uzrály stejně, ještě pár dní před Velkopavlovickou.Na dotaz co to je za odrůdu a co s tím mě bylo řečeno že nic a že stromky balí brigádníci a prý mohlo dojít k záměně.To by se ale tak často stávat nemělo tak hledám spolehlivějšího prodejce opravdu pozdních meruněk.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika