Díry v plodech a listech



host - 127.19 (?) 
1.5.2018 20:41, zobrazeno: 3989x

Dobrý den,

chtěl bych vás požádat o radu. Po dvou letech mrazů to vypadá, že by mohly konečně bát zase nějaké meruňky. Mám 7 letý Bergeron a má pěkně nasazeno. Plody dnes velikosti 1-2 cm. Sem tam je spálená větvička, vypadá mrazem, to odsříhám pryč. Nicméně všiml jsem si, že už se začínají objevovat mšice, stejně tak i na jabloni a hlavně, že některé plody mají do navrtané dírky. Posílám několik fotografií postižených míst. Prosím o radu, čím by to mohlo být, případně jaký postřik zvolit i proti těm mšicím.

Děkuji, Hýbl

merunka1
merunka1
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 127.19 (?), 1.5.2018 20:42

Foto2

merunka2
merunka2
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 127.19 (?), 1.5.2018 20:44

Foto3

merunka3
merunka3
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 127.19 (?), 1.5.2018 20:51

Foto4

merunka4
merunka4
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4470) - 38.136 (?), 1.5.2018 21:05
Dírky v plodech - píďalka podzimní, zvadlé větvičky - ne mráz, ale moniliová spála. V meruňkách proti píďalce a mšicím lze použít Decis nebo Karate. V jaboních také, ale lépe Reldan nebo Mospilan (kvůli přemnožení svilušek, Decis a Karate hubí jejich nepřátele). Proti spále teď už nic.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 127.19 (?), 2.5.2018 12:22

Děkuji za odpověď. Ráno jsem nakoupil přípravky a zítra to po ránu nastříkám. Ještě bych se rád zeptal na dva dotazy.

1. Na meruňky mám DECIS, na jabloně Reldan/Mospilan. Mám na zahradě i třešně, hrušeň, broskve, švestky a nektarinky. Nevím úplně co je na které vhodnější (viz. Váš komentář). Je vhodné se držet rozdělení DECIS na peckoviny a Reldan/Mospilan na jabloně a hrušně? Případně doporučíte jinak?

2. Ohledně spály jsem to již načetl a ano vypadá to tak. Naštěstí toho není moc, takže postižená místa odstříhám pryč. Nicméně chtěl jsem se zeptat, čím a kdy stříkat proti spále. Našel jsem několik názorů, ale nejvíce se asi doporučují těsně před vykvetením SIGNUM a po květu pak HORIZON. Platí to i pro třešně a višně?

Děkuji za odpověď, Hýbl

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika