Bergeval Wawit - palmeta rez - haagska?



Stránky: 1,  2   
cpeter - (6) - 68.116 (?) 
5.8.2014 19:58, zobrazeno: 13379x

Ahojte,

mam zasadenu marhulu Bergeval na podpniku Wawit.

Poradite mi ako ju ostrihat - je mozne z tohto este vytvarovat haagsku palmetu? Ak nie, ake riesenie palmety by ste mi doporucili? Drotenku urobim podla toho.

Dakujem pekne vopred

Peter

Bergeval Wawit
Bergeval Wawit
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 224.44 (?), 5.8.2014 20:57

Ako hodnotíte Bergeval z hľadiska chuti a odolnosti na mráz. Trpí aj nejakými chorobami? Kedy u Vás dozrieva? Ďakujem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
cpeter - (6) - 68.116 (?), 5.8.2014 21:29

mam ju iba druhy rok (sadil som na jesen 2013)  a kedze tato zima bola aka bola, mraz a choroby este neviem zhodnotit.

Mal som tam cca 15 plodov, dozretych koncom juna 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 224.52 (?), 6.8.2014 21:23

Takže je skorá, akú má chuť? V ktorej oblasti Slovenska ju pestujete? Ďakujem Vám za odpoveď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
cpeter - (6) - 107.190 (?), 13.8.2014 20:19

Chut je vyborna, sladka, no stavnata, lahko sa oddeluje od konara.

Nasada kvetov sa mi zdala vysoka, ale nemam fotky

pripajam obrazok s plodmi cca tyden pred zberom

Je to Chorvatsky Grob, no mala by zniest aj vyssie polohy, ak je na dobrom chranenom mieste, podla " manualu" kvitne az po jarnych mrazoch, no tento rok bol taky, ze to neviem overit


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 224.39 (?), 13.8.2014 22:38

Takže by to mala byť vydarená odroda. Ďakujem Vám Peter za odpoveď. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 65.131 (?), 28.1.2015 18:09

Bergeval je momentalne najlepšia odroda sučasneho dostupneho sortimentu.Križenie Orangered x Bergeron po tychto rodičoch ziskala vynikajucu sladku chut, neskoro kvitne unika jarnym mrazom je samoopeliva.Vdaka pevnosti plodov je odroda malo citliva na poškodenia počas zberu.Zreje začiatkom Jula plody sa oberaju na 3 -4 krat čo je velmi pozitivne je rezistentna na šarku tak to piše schrajber v odrodovej skušobne pre celu Eu rakusko.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 28.1.2015 19:21

Bergeval je kvalitní meruńka, vloni v době dozrávání plodů docela dost pršelo a polvina plodů popraskala a napadla je mon. hniloba.Ty co dozrály byly docela dobré, řekl by takový lepší průměr, za příznivějšího počasí by byly určítě mnohem lepší.Kromě bergevalu mám i Bergarouge, pochází ze stejného křížení Orangered x Bergeron dozráva o něco později za deště nepraská, plody jsou o trošku větší mají lepší vybarvení i chut.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.61 (?), 11.6.2017 20:40

Zdravím pestovateľov Bergevalu, ako prežila tohtoročné jarné mrazy u vás táto odroda? Mne ešte neplodí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 11.6.2017 21:53

Špatně. Vymrzla, mrzák jeden.smiley Minulý rok také. Málo odolná odroda.angry

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika