Bergeron nebo Harlayne?



Stránky: 1,  2,  3,  4   
pservac - (11) - 36.236 (?) 
22.9.2016 19:08, zobrazeno: 25131x

Dobrý den všem, bez předchozích zkušeností chci pořídit meruňku. Pochopitelně dobrou, sladkou, odolnou proti všemožným nástrahám, ať už jde o nemoci či nečekaný jarní mrazík, na velikosti plodu ani době dozrání mi nezáleží. Takovou asi chtějí všichni, já vím :).  Plody chci především zavařovat, dávat do knedlíků a do buchet, ale určitě si i ráda zobnu syrovou meruňku jen tak. Prošla jsem mrak vašich diskusí a zatím mi vychází 2 výše uvedené odrůdy. Prosím o váš názor, který mi pomůže při výběru. Ve hře byl dlouho i Early Orange a Hargrand, tak ráda přečtu i názor na tyto odrůdy. Nebo na jiné vaše tipy, ale samosprašné.  Co se týče podnože, pravděpodobně vyberu něco na st. Julienu nebo na myrobalánu, pokud mi to schvalujete. Jsem z Brna.Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.131 (?), 22.9.2016 19:38
Nie zlá voľba. Ale ak máte záhradu v Brne resp.v jeho okolí, uvažoval by som aj nad "klasikami" Veľkopavlovickou a Maďarskou. Kvalitou špička a využitie všestranné. Mnohí ich pestovať nemôžu kvôli chladnejšej polohe, Vaša lokalita to ale umožňuje. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10072) - 70.240 (?), 22.9.2016 19:52

Výčet pro a proti Bergeron versus Harlayne se tady někde prováděl. Jen si vzpomínám, že Miloš uvedl skóre 2:1 pro Harlayne. smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.131 (?), 22.9.2016 20:10
Na ktorom ihrisku sa hralo? :-) IH. (Nechcem ísť do polemík, len tým chcem povedať že najsignifikantnejšie budú zrejme rady od pestovateľov marhúľ z Brna a blízkeho okolia).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10072) - 70.240 (?), 22.9.2016 20:18

To už fakt nevím. Ať si pán zadá do vyhledávání názvy obou odrůd a najde si to.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 4.33 (?), 22.9.2016 20:24
No asi to bude paní a ne pán:) Já doporučuji Velkopavlovickou.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.131 (?), 22.9.2016 20:26
Myslel som to Petře inak... (viď P.S.). A myslím že je to paní a nie pán, ak som správne prečítal zadávateľský príspevok :-) V marhuliach nie som žiadny expert, dúfam že sa ozvú "meruňkáři" z oblasti Brna a poradia na základe svojich skúseností. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.131 (?), 22.9.2016 20:45
Pre pservac: Ešte posledný vstup, aby Ste si nemysleli že s tou Veľkopavlovickou trepem do vetra. Tento rok jarné mrazy zničili takmer všetku úrodu marhúľ, mnohí záhradkári nemali nič. Moja lokalita je veľmi podobná Brnu, u mňa VP mrazy zvládla prekvapivo dobre - na fotkách je tohtoročná úroda z jedného stromu (mám ju na semenáči). Mám aj Hargrand, ten sa VP ale nevyrovná. Vaša pôvodná voľba je ale tiež dobrá, takže ju nemusíte meniť (len som chcel naznačiť že tých dobrých možností je viac). Prajem šťastnú ruku pri výbere a nech pekne rodí.:-) IH


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 234.159 (?), 22.9.2016 21:44

V čom sa Hargrand nevyrovná VP pán Ivan? VP som kedysi mal ale odišla na apoplexiu, inak bola chuťovo výborná.Hargrand som nemal.Aký je ten Hagrand v odolnosti na mráz a moníliový úžeh? Niekto tu kedysi o ňom písal že jeho dužina má v sebe nejaké tvrdé vlákna ktoré údajne zaváraním ešte viac stvrdnú.     Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 113.117 (?), 23.9.2016 7:37

Pre pána J.: Stručne povedané - Hargrand sa Veľkopavlovickej (u mňa) nevyrovná v ničom. Má väčšie plody, ale to ja za výhodu pri marhuliach nepovažujem, dokonca pri zaváraní to môže byť nevýhoda.   IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika