Bergerac, Bergeval, Bergarouge, Tardicot



Stránky: 1,  2   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 70.240 (?) 
8.2.2015 0:28, zobrazeno: 16726x

Dlouholetý trenér brněnského mužského basketbalového týmu, jenž patřil k významným a tradičním osobnostem českého basketbalu, byl ke svým svěřencům vždy velmi kritický. Po jednom vítězném televizním utkání prohlásil mimo jiné před televizní kamerou: "Naši hráči si myslí, že umí hrát basketbal, ale neumí". Tuto jeho větu jsem si natolik oblíbil, že ji použiju i nyní. Takže pokud si vzpomínáte na reklamní prohlášení, které má podpořit nové francouzské odrůdy meruněk z Escande a které zní, že odrůda BERGERON je již překonanou odrůdou, tak já tvrdím, že není. A snad to potvrdí i vaše názory na tuto skupinu odrůd, jenž vychází právě z Bergeronu. Popsán zde byl BERGERAC, BERGEVAL a dobré zvěsti provází i BERGAROUGE a TARDICOT. Myslím, že nic překonaného není, naopak skupina odrůd typu Bergeron, vylepšená například u některých z nich křížením s "nejchutnější" meruňkou Orangered, je sázka na dobrou kvalitu.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 8.2.2015 8:15

Naprostý souhlas Petře, ono není všechno zlato co se třpytí.Taky se vracím ke starým osvědčeným odrůdám.Bergeron bude na jaře slavit 18.narozeniny, vloni jsem si pořídil, Rakovského a Paviot.K V-P a Madarské jsem si objednal Sabinovskou, ještě mám v hledáčku starou dobrou Ananasku a Bohutickou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 8.2.2015 12:07

Myslím, že bude mít Bergeron v ČR 19 let., ale i to je na ovocnou odrůdu hodně málo,  Budu rád, když porovnáte odrůdy VP, Maďarská a Sabinovská. Já jsem mezi nimi totiž nenašel rozdíl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 8.2.2015 12:57

Zravím, pane Vysloužile.VP má oproti Madarské o něco bujnější růst a trochu větší plody, v chuti jsem rozdíl taky nenešel.Pokud mi je neoberou zmrzlíci a vyjde počasí, jsou nepřekonatelné.Sabinovskou zatím nemám, má mi přijít až na jaře.Petr tvrdí že z nich má nejsalbší plodnost, přesto ji chci vyskoušet.Omlouvám se za chyby v pravopisu nejdou mi psát háčky a čárky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 8.2.2015 15:55

Já jsem porovnával jen izolovaně plody, takže růst a plodnost posoudit nešlo. Stále si myslím, že kvalita těchto odrůd po plodové stránce (barva, chuť) v optimálních polohách dosud překonána nebyla. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Nocenka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (62) - 200.132 (?), 19.3.2015 21:51

Dobrý den, dotaz na všechny, kdo pěstují Bergeron - v kolika letech od vysazení začala plodit? Máme ji tuším čtvrtým rokem a zatím ani nekvetla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.14 (?), 19.3.2015 21:57

To záleží na střihu. Pokud stříháte krátce, naroste Vám dlouhé proutí bez květů. Pokud zastřihnete jen po výsadbě, pak 4té jaro určitě bude kvést. Mám v okolí oba extrémy. Sousedka která nestříhá nemá korunku, ale plodí jí už 3 rok od výsadby a na druhé straně jinou sousedku, která už 8mým rokem pěstuje košťata. Střihem 2-3× ročně dosahuje metlovitého vzhledu 4metrové korunky bez jediného plodu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 19.3.2015 22:42

Dovolím si hledět jako jelen. Sousedka nestříhá, nemá korunku a přesto má plody? Zázrak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 70.240 (?), 19.3.2015 23:00

Toto vlákno bylo založeno proto, aby se v záplavě všelijakých nových meruněk, připomněla dobrá kvalita odrůd typu Bergeron. Právě proto, že známe velmi dobrou kvalitu plodů Bergeronu, tak jistě stojí za úvahu pořízení i dalších odrůd tohoto typu výše uvedených. Zvláště také proto, že se v jejich případě jedná o zrání v různém období. Bergeval by měl zrát asi týden před VP, Bergarouge zhruba současně z VP, nebo jen krátce před ní, Bergeron asi týden po VP a Tardicot asi týden až deset dní po Bergeronu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.14 (?), 19.3.2015 23:22

Třem větvím délky pod 1 m se nedá říkat korunka, to je prostě zbabčelý roub. Životnost takového stromku je pak minimální, protože nemaje přírůstky "se udře k smrti". Ani jeden extrém není správně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika