Bergarouge



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?)
14.3.2019 15:43

Já nemám žádné větší problémy s mšicemi na marhuľách. Nejvíc trápí mšice švestková na broskvoních, méně už na samotných švestkách. Pořád věřím na to "placebo" Prev-B2, což je ten pomerančový olej. Jen bych potřeboval vydržet pravidelně aplikovat a nevzdávat to po dvou postřicích. Ne, že bych na to přímo věřil, ale velmi příjemně se s tím pracuje. Převažují ale názory, že je to prostředek zcela neúčinný. sad V době dozrávání plodů se mi tvrdá chemie dost příčí, to je taky jeden důvod.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 20.52 (?), 13.3.2019 9:33

Pán Peter, ako starý máte ten Orangered? Ja ho mám tiež na montclari, asi 5 ročný a nejak sa mi prestáva pozdávať. Posledný rok pozorujem viac glejotoku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 13.3.2019 10:49

Asi 5 let. Klejotok se zde u meruněk objevuje pouze při napadení dřeva houbou Monilinia laxa a to v postižených místech. K napadení dochází přes květy. Postupně se usychání a klejotok objevují v průběhu vegetace. V minulém roce byla situace nejlepší za mnoho let. S kadeřavostí rovněž nebyly problémy. Sucho a teplo může být holt i k něčemu dobré.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 170.187 (?), 13.3.2019 19:00

Ja mam Orangered sadeny na jar 2014 na myrobalane z Plantexu. V minulosti som proti moniliovej spale zasahoval Thiovitom, chcel som nasledovat odporucania z eko-produkcie, ale ucinnost podla mna nie je dostatocna a hlavne ako vikendovy ovocinar nie som schopny dokonale vystihnut optimalny termin aplikacie. Minuly rok som na odporucanie p. Hlavateho skusil Prolectus, poskodenie vyhonkov moniliou som nezaregistroval. Ci to bolo ucinnostou Prolectusu alebo suchym pocasim neviem rozhodnut. Kazdopadne, prejavy moniliovej spaly som na tomto strome nezaznamenal ani predtym (mozno az na 2-3 vetvicky?). V lete 2018 som ale bojoval s mravcami, ktori roznasali vosky na marhule (kazdym rokom mam s voskami na marhuliach vacsi a vacsi problem). Aplikujem chemstop na pas peciaceho papiera omotaneho okolo kmena a zafixovaneho na okrajoch ovocinarskou buzirkou. Kora na kmeni Orangeredu bol ale dost hrbolata/vraskava, medzi pasom papiera a kmenom boli preto medzery, ktorymi mravce prechadzali. Preto som oblast na kmeni pod pasom papiera vyhladil blatom. Asi po 2 tyzdnoch sa zacal objavovat na kmeni (pod blatom a v okoli) glejotok, ktory odvtedy neprestal a skor sa rozsiruje dalej do koruny. Nechce sa mi verit, ze je to nahoda. Zatial sa nezda, ze by to stromu vadilo, je dost vitalny, a nachystany pekne zakvitnut, ale za par rokov ho to moze zlikvidovat.

Trnavsko 145 mnm

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 235.1 (?), 13.3.2019 20:26

S mravcami mám aj ja veľké problémy takmer na všetkých ovocných stromoch. Lepové pásy na kmeni nepomohli, skôr sa tam chytil iný hmyz ako mravce. Tento rok idem skúsiť prípravok Loxiran s účinnou látkou spinosad. V okolí kmeňov a na ne ho chcem aplikovať formou postreku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 14.3.2019 15:43

Já nemám žádné větší problémy s mšicemi na marhuľách. Nejvíc trápí mšice švestková na broskvoních, méně už na samotných švestkách. Pořád věřím na to "placebo" Prev-B2, což je ten pomerančový olej. Jen bych potřeboval vydržet pravidelně aplikovat a nevzdávat to po dvou postřicích. Ne, že bych na to přímo věřil, ale velmi příjemně se s tím pracuje. Převažují ale názory, že je to prostředek zcela neúčinný. sad V době dozrávání plodů se mi tvrdá chemie dost příčí, to je taky jeden důvod.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
marektn - (2) - 231.115 (?), 27.3.2019 18:29
Zdravím priatelia, potreboval by som radu ako zastihnúť túto marhuľku (bergarouge) stromček je tesne po výsadbe, konkurenčné výhony zostrihnut celkom na krúžok a terminal skrátiť? Poraďte prosim. Ďakujem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 235.1 (?), 27.3.2019 20:48

Všetky konáriky odstrániť a terminál zastrihnúť v požadovanej výške budúcej koruny. Pod najvrchnejším púčikom by som odporučil ďalšie 1-2 púčiky vyslepiť. Z ostatných púčikov vyrašia počas vegetácie základy kostrových konárov, z ktorých si 3-4 najvhodnejšie vyberiete a ostatné môžete ešte zazelena odstrániť.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
marektn - (2) - 231.115 (?), 28.3.2019 20:03
Veľmi pekne ďakujem za Vašu odpoveď. Ešte sa spýtam na aku výšku by bolo ideálne zastihnúť terminál?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 235.1 (?), 28.3.2019 20:13

Ja strihám na 80 cm-1 m.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 2.6.2020 13:18

Bergarouge letos meruňkovou úrodu nevytrhne. indecisionA není to poprvé.

Bergarouge
Bergarouge
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika