Aurora, Orangered



Stránky: 1,  2,  3   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.216 (?) 
24.6.2011 15:30, zobrazeno: 27227x

Prosím o vaše zkušenosti s pěstováním. Díky

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 176.214 (?), 30.6.2011 22:39

Aurora je nejranější z meruněk - proto má u mne své místo. Zdá se mi více náchylná na moniliózu ve dřevě než některé jiné meruňky. Strom plodí brzy po výsadbě, větve jsou dlouhé jak biče. Lokalita JM. Orangered neznám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.216 (?), 1.7.2011 12:34

Orangered je údajně v záp. Evropě něco jako u nás Velkopavlovická. Měří se podle ní zralost ostatních odrůd (+5, -8 atd.).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 163.11 (?), 6.7.2011 21:40

Zdravím, aurora by byla z raných jedna z nejlepších, co se týče barevnosti a chuti, dost se s ní kříží, ale ustupuje z výsadeb, jelikož po zimách má velký propad květních pupenů a při dozrávání rychle měkne. Orangered je dobrá sorta před VP, známý si ji vede jako spolehlivou tržní sortu, ale nutno probírat, aby byla přiměřeně velká. jinak barevně a chutově dobrá.Standardů v cizině je více, dle ranosti, z raných je to např. právě Aurora nebo starý nekvalitní Tirynthos, z středních Orangered, a z pozdních třeba Bergeron.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 3.7.2013 21:17

Aurora letos dozrává jako první.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 5.7.2013 17:06

Musím pochválit fotky pana Vysloužila. Jsou precizní. Nemusela by se za ně stydět žádná databáze odrůd nebo časopis Zahrádkář. Můžu se jen domnívat, jakým že to byly pořízeny "fotografickým aparátem". Nebo snad mobilem? Těším se na jeho další fotky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.201 (?), 5.7.2013 19:54

Tak dobrý mobil asi nemám.  Ale foťák je jen kapesní Canon Ixus 300 HS velikosti nejmenšího telefonu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 6.7.2013 11:04

Orangered, a pak i tři Bergerony se u mě loni zařadili na listinu nechráněných volných hráčů, a letos oba nekompromisně pospolu pošli jinamsad.Je mi to líto hlavně z toho důvodů, že jsem neochutnal jejích plody, které mají patřit mezi nejlepší.To že Orangered (Bhart) se v Evropě řadí na nejvyšší posty v chuti, a je srovnatelný i s naší VP jsem četl také.A to i přesto,že je relatívně ranná.Dobou dozrávaní jako u nás VP se stal Orangered měřítkem-tedy odrůdy před ním,a odrůdy po něm.Zřejmě je všechny zahubila moje přespřílišná péče, a přehnojení dusíkem, protože na podzim, když už měli ukončovat vegetační dobu, a přecházet do dormance, měli stále pěkné olistění, a né a né je shodit.To svědčí o tom, že když přišel mráz, tak ještě v nich proudila míza, a namrzli.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 184.146 (?), 7.7.2013 15:10

A jak jsi, Miloši, spokojen s kvalitou plodů u Aurory? Já dost dobře nevím, jestli jsem ze Spring Blush tak nadšený jen proto, že zraje ještě před Radkou a Leskorou. To samozřejmě taky. Po větším množství těchto plodů by byla určitě velká poptávka. Přesto jsem rád, že díky tomuto dvouletému stromku na podnoži Wavit, jsem mohl už teď prvních pár plodů ochutnat. Kvalita plodů je překvapivě dobrá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 7.7.2013 17:05

První meruňka v roce chutná vždy skvěle (podobně jako třešně májovky). Objektivněji to půjde posoudit až srovnáním s dalšími odrůdami, ale ty zatím nejsou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika