A je po meruňkách



host - 234.248 (?)
6.5.2020 11:31

na to, že to je předpověď na 3 odpoledne, nic moc.sad

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
                     
host - 234.248 (?), 6.5.2020 11:26

doufám, že se pletou..., ale asi nás v pondělí nečeká nic hezkého....J.P.

Wetterzentrale

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.248 (?), 6.5.2020 11:31

na to, že to je předpověď na 3 odpoledne, nic moc.sad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 6.5.2020 17:51

Není po zmrzlejch, tak se není čemu divit. Já spíš oslavuju každou kapku deště, která jednak spadne na zem a jednak tu, kterou chytím do sudů. Údajně je tady 500 leté sucho, takže blahořečím májový deštík. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 196.17 (?), 7.5.2020 21:15

Doktor Vysloužil se mylně domnívá, že mám nějakou zvláštní násadu meruněk. Zřejmě jej zmátla ta fotka s Lealou. To není žádný velký strom. Největší stromy bohužel selhaly. Goldrich, Sundrop, Harcot, Velkopavlovická, Bergeron a hlavně houževnatá Leskora, ta zastíněná s opožděným kvetením. To je snad poprvé, co nemá skoro nic. Dalo by se říct totální neúroda s pár "jednohubkami" na chuť.indecision

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 198.185 (?), 8.5.2020 8:36
U nás na SV Slovenska, ak prežijeme po prípadnom prízemnom mrazíku bez strát budúci týždeň, tak hádam aj bude 1. úroda sliviek - 3. rok od výsadby. Minulý rok zas všetko pomrzlo a tento rok Stanley bohatšie kvitne, ale zato Lepotica má asi len 5 kvetov + kvitnú staré jablone na vysokokmeňoch. Mrazíky ktoré boli v 3-4. mesiaci nás v chladnejšej polohe asi až tak neovplyvňujú, lebo stromy ešte spia. Teda, možno tu Lepoticu nejak ovplyvnili. Májové mrazy robia najväčší masaker. Takže sa uvidí, ale zatiaľ je to nádejné. Tiež po suchom apríli prišiel daždivejší máj, zrážok je zatiaľ dosť. Za prvé 3 dni mája - 25 mm. A odvtedy zase ešte niečo spadlo, nemám presné čísla, ale výdatnejšie pršalo. Zatiaľ je to dobré, prvú úrodu sliviek máme na dosah :) Lepotica je asi viac náchylná oproti Stanley, napadla ju nejaká korová nekróza, musel som minule odrezať terminál a výrazne skrátiť jeden kostrový konár. Teraz zase minimum kvetov. Stanley je 5 m od nej, žiadne nekrózy, drevo absolútne v poriadku, bohatšie kvitnutie - asi celkovo vyššia odolnosť. Marhule Veharda a Harlayne zatiaľ nekvitnú - mladé stromy. Igor
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mike Dundee - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (206) - 211.227 (?), 8.5.2020 14:38

Sever Olomoucka: Meruňky letos kvetly bohatě, ale mrazíky také zaúřadovaly. Ale pořád něco bude, ikdyž podstatně méně než loni. Na mé největší meruňce Harcot bude tak polovina úrody než loni. Na některých jen tak na zobnutí. Ale co mě překvapilo, tak je můj osmiletý semenáč - v loni poprvé zaplodil a byl jsem velice mile překvapen zdravotním stavem stromu, velkou násadou, chutí a velikostí meruněk. Letos je meruňkami také doslova obalen. Přitom kvetl v podobné době jako ostatní stromy... Broskvoně vypadají v pořádku a budou plodit všechny v podobném množství jako loni... A vypadá to, že to takto i zůstane, když změnili předpověď - z původních denních maxim 2 stupně příští týden je nyní 15...

Semenáč
Semenáč
Semenáč
Semenáč
Semenáč
Semenáč
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Geronimo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (388) - 1.200 (?), 8.5.2020 15:07

2 -3°C přes den až tak nevadí, jen at´ to nespadne pod nulu v noci.Meruňky a broskve dostaly slušně na frak, některé slivoně budou jen tak do knedlíků.Nejhůř dopadly hrušně, Wiliemska a Boscova nemají nic na Abate Fetel zbyly 2 a na Komisovce 8 hruštiček.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 196.17 (?), 8.5.2020 20:47

SV Slovenska je široký pojem, Igore.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 198.185 (?), 9.5.2020 8:54
Ok, Petře, moja lokalita je okolie ML. Aktuálne info je, že Stanley na myrobaláne už ukončuje kvitnutie a tvoria sa malé plodiky. Keď budú slivky, tak to bude dôvod pomaly na oslavu :) Zrážky ďalších + 25 mm, od začiatku mája už +50 mm, zatiaľ spokojnosť po suchom apríli. Veharda na myrobaláne, teraz 3. rok po výsadbe, sa už zazelenala, kvety neboli. Harlayne na myrobaláne, 2. rok po výsadbe, neobrazila, asi odišla do večných lovíšť, od začiatku bola taká slabšia a minulý rok takmer vôbec nerástla. Broskyňa Luna a Primissima Delbard - neviem ako na tom aktuálne sú ohľadom kvitnutia, mám len sprostredkované info, ale u švagra v chránenej polohe (chránený domom zo severu) dvojročný Redhaven už kvitol. Moje broskyne ale nie sú v chránenej polohe a sprostredkované info sú rozporuplné. Jediné čo môžem povedať, to je moje vlastné pozorovanie, že broskyňu Luna na podpníku B-VA-2, 2. rok po výsadbe, postihol po zime masívny glejotok z pukov na kmeni + som objavil poškodený kostrový konár, rozprasknutý v spodnej časti + glejotok z konára. Primissima Delbard na BSB1, tiež 2. rok po výsadbe, bez glejotoku, bez prasklín na dreve, zdala sa byť v lepšej kondícii ako Luna. V zime neboli obalené kartónom, ale zima bola aj tak mierna, nejak extra ani nemrzlo. Bude to asi podpníkova záležitosť. V ťažkej ílovitej pôde nebude B-VA-2 to pravé orechové. Stromy mám mladé, mnohé ešte nerodia, tak info o kvitnutí len tak poskromne. Igor
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 239.97 (?), 13.5.2020 12:39
Dobry den, Vypada to, ze me vcera dostihl nocni mrazik. Bylo par hodin cca -2 stupne a nektere plody jakoby zoranzovely, jine vypadaji mirne tmavsi, nektere vypadaji stejne. chtel jsem se zeptat, je to tusim spravne znamka slehnuti mrazem?jaka je podle vas zkusenejsich pestitelu sance, ze plody dozraji? (region ostravsko- mrazova kotlina)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika