Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Díky těmto stránkám vím, jaká je prevence proti monilioze u meruněk a snažím se tím řídit, ale asi marně. Stanoviště pro pěstování meruněk není dobré- jedná se o mrazovou kotlinu u rybníka, odrůda je také nevhodná- Maďarská nejlepší- již druhý strom po sobě. Kupovala jsem v době, kdy jsem o této chorobě nic nevěděla. První strom jsem zlikvidovala, abych zabránila šíření této choroby a pak mě to mrzelo, jestli to nebylo unáhlené. Nyní po všech pokusech váhám. Poradil by někdo, prosím? Strom je ošetřený Horizonem, prořezaný, natřený vápnem, půda kvalitní, zálivka pravidelná, chráněný od severu a tedy i od rybníka, obsypaný plody, ale přesto opět jako u stromu předchozího, listy drobné, světlé, některé větvičky holé až na plody- je je vidět jejich postupné odumírání a starší větve rozpraskané. Mám ještě dva malé stromky vypadající zdravě, ale mám pocit, že je čeká stejný osud. Zahrádku mám malou a mám špatný pocit ze stromu, který působí zanedbaně. A tak váhám, zda strom odstranit nebo čekat. Nebo provést nějaký radikální řez? Už má jeden za sebou, ale výsledek nic moc. Poradíte? Opravdu si myslím, že lepší podmínky nedokážu už vytvořit. 

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 18 a číslo 18.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika