Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

V zahrádkářské praxi si někdy hrajeme a pokusničíme s atypickými štěpovanci. Já jsem letos řešil několik takových případů.

Např. u kaki jsem měl očko (z 16.9.), které vůbec nechtělo vyrazit. Přestože podnož byla seříznutá. Tak jsem na podnož narouboval roub a očko vyrazilo velmi rychle (30 cm během 10 dní). Roub je živý, ale neraší.

U jednoho broskvoňového výhonu, který okousal dokola brouk, se mi po jeho zakrácení vyplatilo čekat. Rána se zahojila a výhon vedle znovu raší.

Bohužel, vždycky se to nepodaří. Nedávno jsem rouboval velmi tenkými meruňkovými rouby broskvomandloně. Do rozštěpu žiletkou. Místo štěpování jsem omotal lepicí páskou a rouby jsem přikryl mikroténovým sáčkem. Při teplotách nad 30 stupňů však mám obavy, že mi roub shoří. Obalil jsem ho proto ještě bílým papírem. 

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 16 a číslo 17.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika