Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Uznávam, že nároky na polohu sa podpníkom veľmi ovplyvniť nedajú. Ale nároky na pôdu podľa mňa značne

Taky píšu, že jisté rozdíly jsou, ale nedají se přeceňovat. Třeba co se týče odolnosti proti vápníku, tam jsou rozdíly asi větší (to ale hraje roli u broskvoní, meruňky jsou na vápno značně přizpůsobivé). Rozdíly v podnožích jsou velké hlavně ve vzrůstnosti. S tím samozřejmě souvisí i vitalita dřeviny - typické je to u hrušních na kdouli a semenáči. Ze svých zkušeností mohu říci, že rozdíly v prosperitě a životaschopnosti meruněk na bujném myrobalánu a bujném meruňkovém semenáči byly menší než jsem předpokládal. Přitom myrobalán je u nás náletová dřevina, která přeroste všechno.
 Mnozí pěstitelé se domnívají, že když vysadí meruňku na slivoňové podnoži, bude mít stejné nároky na půdu jako švestka. A to je mýtus.
   Souhlasím, že zakrslé podnože pod meruňky (ať slivoňové či meruňkové)  do okrajových poloh a pro amatérské pěstitele není to pravé.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 16 a číslo 17.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika