Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Jinak si ovšem myslím, že nároky na polohu a půdu nejsou dány podnoží nýbrž naštěpovaným ovocným druhem.

Toto mi príde ako vcelku odvážne tvrdenie. Uznávam, že nároky na polohu sa podpníkom veľmi ovplyvniť nedajú. Ale nároky na pôdu podľa mňa značne. Bavíme sa tu o marhuliach - mal som kedysi dávno, keď nebol veľký výber, stromy na semenáčoch a nevydržali nikdy dlhšie ako 15 rokov, lebo mám ťažkú pôdu a vysokú hladinu spodnej vody. Naštepované na myrobalánoch sa držia lepšie. Broskyne na broskyňovom semenáči či mandle na mandľovom semenáči sa tu pestovať nedajú - okrem ťažkej pôdy je tu aj vysoký obsah vápna. Na GF677 alebo slivkových podpníkoch rastú nádherne bez špeciálnej starostlivosti. Z rovnakého dôvodu tu trpia aj hrušky na duli, tie na plánke rastú oveľa lepšie. Vinič na K125AA je nádherný, na SO4 to boli chudáci, ktorých som musel vykopať.

100m za cestou už je černozem na spraši, tam je pakticky jedno, aký podpník dáte, všetko bude rásť vynikajúco. U mňa je ten rozdiel ale zásadný.

Trnavsko 145 mnm

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 14 a číslo 18.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika