Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Uvedené v zásade súhlasí s mojimi skúsenosťami. Až na tú životnosť u ringlóty oproti myrobalánu. Ja mám práveže skúsenosť, že stromy na ringlótových podpníkoch vydržali najkratšie.  Myrobalány mi prakticky neprodukujú výmladky, sú z rôznych zdrojov, nemyslím si preto, že to je spôsobené odrodou myrobalánu. Avšak sadím stromček hlbšie ako bol v škôlke - tak, aby hlavné korene pri výsadbe boli v hĺbke aspoň cca 25 cm (dĺžka rýľa). Potom aj v neskorších rokoch môžete obrábať pôdu v okolí stromu bez toho, aby ste poškodili korene. Tie totiž nechú ísť veľmi nad úroveň tých hlavných. Miesto štepenia marhule musí byť aspoň 20 cm nad povrchom pôdy (a čím vyššie tým lepšie). Ak je totiž miesto štepenia na úrovni pôdy, hrozí, že sa vám strom v mieste štepenia zlomí, lebo pri vetre najviac namáhané je práve oblasť kmeňa na úrovi pôdy. Časť pod pôdou je fixovaná, časť nad pôdou je ohýbaná. 

Marhule na myrobaláne so slivkovým medzikmeňom som kúpil u p. Zíbala v Strážnici. Je to vynikajúca vec - slivkový kmeň je krásne hladký a svetlý (narozdiel od marhuľového), čo počas zimy a prudkého striedania teplôt na jar je výhoda. Od viacerých som počul tradovaný názor, že čím viac slivkového dreva na marhuli, tým dlhšia životnosť.

Trnavsko 145 mnm

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 14 a číslo 10.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika