Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

co sa tyka myr. 29C, nemam s nim skusenosti. Cokolvek, co by som Vam povedal, si viete najst aj sam. Ja mam doma marhule na myrobalane od. p. Zibala zo Straznice aj z Plantexu a slivky na myrobalane aj od p. Soku z Krakovian. Nejake zasadne rozdiely som zatial nepozoroval, ale 4-5 rokov je kratka doba. Nejaku vyraznu tvorbu vymladkov som zatial nepozoroval. Konkretne: Madarska s medzstepenim Opalom - 0 vymladkov/5 rokov [zo Straznice]. Tohto roku zlomena Leskora - 2 vymladky v 2.roku / 5 rokov [zo Straznice]. Orangered - 2 vymladky v 4.roku/4 roky [Plantex]. Toptaste - 0 vymladkov/3 roky [Soka]. Katinka - 1 vymladok v 2. a 3.roku /3 roky [Plantex]. Okrem tych zo Straznice su vsetky ostatne stromy sadene s miestom stepenia 5-10cm nad zemou (boli sadene rovnako hlboko ako v skolke).

Rozhodne by som ale nebral myr 29C, ak by stromcek nepochadzal priamo od vyrobcu, ku ktoremu mam doveru, ze ma zdravu sadbu. Je to vegetativne mnozeny material, takze sa prenasaju vsetky mozne virozy, nielen sarka ale aj kvantum dalsich. Bezny myrobalan sa mnozi semenom, tam je riziko zavirenia podpnika minimalne. Samozrejme, ak ho nezavirite infikovanym ockom nastepovanej marhule/slivky. Inak by som myr 29C a bezny myrobalan nerozlisoval, lebo aj ten bezny myrobalan je velmi siroky pojem s dost odlisnymi vlastnostami (MY-BO-1, Vanovicky, alebo vegetativne MY-KL-A, MY-KO-A).

Idealne by som odporucal par stromov na myrobalane posadit, v zavislosti len na tom, ci zozeniete Vami preferovanu odrodu.  Casom uvidite, ako sa im bude darit. Popri tom si mozete zasadit par sliviek,  ktore posluzia ako medzikmene a na ne buduci rok alebo ten dalsi navrublujete/naockujete zelanu odrodu marhule. V 450 m to pravdepodobne vyrazne predlzi zivotnost stromov. Podla foto mate priestoru dost. Pripadne mozete len nasiat myrobalanove osivo a stepit na mieste aj samotne slivkove medzikmene - stratite ale 1 rok.       

Trnavsko 145 mnm

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 17 a číslo 12.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika