Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Máte pravdu p. Fiala. Na dva meruňkové "sady" mám jen tři pozdní meruňky.

K těm postřikům:

  • předjaří – proti přezimujícím škůdcům
  • před kvetením –  monilióza, úžeh, suchá skvrnitost

Vždy jen jeden postřik, a pak... děj se vůle Páně.
Byly doby, kdy jsem nestříkala vůbec – nějakých 12-15 let to vycházelo (izolované místno v širém poli), a pak mi během dvou let moniliový úžeh zničil skoro celý meruňkový sad. Bylo to drsné poučení, to mi věřte.


K panu xxx.xxx.104.15 dodám přísloví. Co oči nevidí, to srdce nebolí.
Na dvoře zrály současně s Farely dvě velké broskve plné šťavnatých, sladkých broskví (i vos), ale všichni příbuzní místo broskvoně obcházeli meruňku jako mlsní psy. Proto je na první fotce tohoto vlákna dodatek – značně ojezená Farely.
Momentálně mi broskve, rajčata, okurky a papriky lezou i ušima a jsem vděčná za netradiční meruňkovou chuť. laugh

Zajímavé je, že největší zájem v rodině i u vzdálených příbuzných není o VP s tou typicky meruňkovou chutí (dej ji Bůh věčnou slávu), ale o neznámou odrůdu meruňky, která má jemnou broskvovou koncovku a v kompotech nebo marmeládách je jedinečná.wink

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 17 a číslo 16.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika