Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Pro mě je prostě dnes už nemyslitelné, nemít tady tak kvalitní meruňku jakou je Radka. Pokud by se ale někdo musel rozhodovat mezi Radkou a Leskorou, tak bych doporučil Leskoru a to díky lepším pěstitelským vlastnostem. Já bych si ovšem "život bez Radky" už představit nedokázal. Ale vážně, je to opravdu "raná meruňková delikatesa". Zpočátku byla plodnost vysoká, ale v posledních letech se vlivem různých okolností ustálila na plodnosti spíše střední, což se ovšem i uvádí. Je to hlavně díky vymrzání květních pupenů. Minulý rok koncem března (-11°C) a letos zmrzly až plůdky. Ovšem u některých odrůd zmrzly všechny, ale na Radce nějaké přežily. Radku mám z Holovous a bylo mi řečeno, že je štěpovaná na jakém si zakrsle rostoucím meruňkovém semenáči. Pokud je na Radce plodů méně dokáže je dosti zajímavě zvětšit, jako teď, či minulý rok. Letos ovšem některé plody praskají ve švu a podléhají pak moniliové hnilobě. Jak jsem už prezentoval, tak Radka i přes přítomnost PPV stále vytváří plody s dokonalou meruňkovou chutí, proto jsem se s ní nedokázal nikdy rozloučit. U takto velkých plodů je to "tutovka", u přeplozeného stromu je chuť jen "velmi dobrá". Rozkvétá před Leskorou. V letošním roce mě překvapuje její vybarvení ještě před Spring Blush, či zároveň s ní.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 17 a číslo 17.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika