Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Zdravím do Bardejovských kúpelí, pane P.Z. Škoda, že jste nepřisadil ještě tu Radku, určitě by jste neprohloupil. Myslím si, že tak dobrou velmi ranou meruňku jste ještě nejedl. Zvlášť tento rok při menší násadě velkých a senzačně meruňkově aromatických, sladkých plodů. Ještě před tím jsem byl ovšem nadšen z vybarvených plodů Spring Blush a to dávno před Leskorou i Radkou a tento posun ve zrání prvních meruněk dopředu, to byla prostě "bomba". Původně jsem čekal, že tyto plody nebudou ani k jídlu, ale byl jsem mile překvapen. Světe div se, ale byly to opravdu meruňky. Myslím ale, že se budou muset sklízet včas, aby nezfádněly. Uvidíme. To u takové Radky rozhodně nehrozí. Tam, i když je plod jak "bačkora", je stále vynikající. O kvalitách Tsunami se také nebojím. Zkušenosti jiných jsou dobré. U Aurory také, takže jedině snad ta Sylred o které nepsal moc příznivě Libor. U pozdního Kiota jsem měl první malé plody a tak nějak jsem si tuto chuť představoval, harmonickou, kompaktní. Lejuna se mi "odebrala do věčných lovišť". Potvrzovala se její vysoká citlivost na moniliový úžeh. Pak stačí jedno opomenutí postřiku a je "pryč". Stejně dopadla i Lerosa, ale tu jsem nepostříkal záměrně. Dál jsem s ní už nepočítal. Už jsem se chtěl dávno rozloučit s Harogemem kvůli silné citlivosti na strupovitost peckovin. Letos se k tomu přidala ještě nevyrovnaná chuť plodů. To Bergeron byl "jeden jako druhý". Velbora se neujala a shánět ji znovu nebudu. Více si slibuju od ranější Legoldy, kterou tak chválil pan Wendy. Exnarovu kdysi představovali na videokazetě ČZS, ale na její přínos si už nevzpomínám. Upadla v zapomnění.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 13 a číslo 19.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika