Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Zdravím Vás Jano! Bergeron na fóre veľmi chvália. Ako ste na tom s postrekmi proti monilióze? Nemali ste zatiaľ na Bergeronu príznaky choroby? Kvalita francúzskych hybridov zrejme pokrivkáva za ich reklamou, ale každý máme iné podmienky pre pestovanie, niektorí pestovatelia sú spokojní. Myslím si, že americké odolné sorty majú niečo do seba. Keď som začínal záhradkáriť, sníval som o odrode New Yersey A32. Vtedy nebolo snadné ju zohnať. Kúpil som teda veselskú VS 09/12 a Maďarskú. Nebola to žiadna veľká sláva. Tá prvá mala každý 2. rok drevité nestraviteľné vlákna okolo kôstky, druhá ma nenadchla, napriek slušnej povesti, ani veľkosťou plodov ani chuťou. S Leskorou som veľmi spokojný, aj keď plody nie sú výrazne veľké. Chuť je prvotriedna, sfarbenie atraktívne, čas zrenia príťažlivý. Vyšľachtili ju údajne v USA, vyselektovali potom v Lednici na Břeclavsku. V kvete aj dreve je odolná k mrazom, apoplexiou netrpí, moniliózu mala iba raz a sama sa z nej vyliečila, nemusel som odrezávať žiadne konáre. Verím, že s ňou budete spokojný.smiley

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 14 a číslo 15.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika