2018 prvni merunky dozravaji



Tomas75 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (50) - 23.13 (?) 
4.6.2018 12:41, zobrazeno: 6013x

Dobry den, u nas dnes prvni 4 spadle = zrale plody z merunky odrudy WONDER COT. Dalsi ranou merunku - TSUNAMI - ocekavam behem tohoto tydne. Uz jsou oranzove, ale jeste ne mekke.

Tomas 

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 234.246 (?), 4.6.2018 17:47

Tak to je naozaj zaujímavá odroda ten WONDER COT keď zreje ešte pred TSUNAMI. Ako by ste ju hodnotili po chuťovej stránke?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Tomas75 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (50) - 23.13 (?), 5.6.2018 0:17
Dobry den, nejsem nijak dobry v posuzovani jemnych merunkovych chutovych nuanci, takze mohu shrnout ze mi Tsunami i Wonder Cot chutnaji docela podobne, prijemne po merunkach... Tomas
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Pavel_CZ - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (254) - 58.199 (?), 5.6.2018 1:10

Cau Tome, tak to je super, ze uz ti Wonder Cot dozrala. Ty moje super ranne Maya Cot a Pricia budou plodit az pristi rok. Zatim se mne zacina trochu vybarvovat jenom Vanilla Cot, ktera kupodivu dozraje asi driv nez Delice Cot, i kdyz by to melo byt naopak. Zahradniceni zdar!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Tomas75 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (50) - 34.224 (?), 8.6.2018 14:58

ahoj Pavle, maya cot od tebe se mi ujal roub a ta by mela byt jeste rannejsi nez wonder cot a tsunami. Nebudu riskovat - dam ji do skleniku - tim jeji rannost jeste podporim. Jen premyslim co k ni, protoze je tutove cizosprasna. Mozna bych te pristi rok pozadal jeste o roub napr.Pricie - pokud mas vyzkouseno ze by kvetly spolecne. Jinak jsem se konecne dockal toho ze nevim co s dozravajicim ovocem - mam tu tsunami, wonder cot, jahody, troje tresne - to se najednou vsechno neda... na tech merunkach je navic blby ze padaj v podstate vsechny najednou behem tydne. Kazdy den jich je na zemi treba 20. Zase pozitivni je ze jsou vyborny. Vcera jsem koupil pro porovnani na trhu v beroune 2 merunky ze Spanelska (kilo za 75 kc, kus mne stal 5 kc). Barevne vypadaliy paradne. Chut ale mizerna - gumova, malo sladka... neni nad cerstvy domaci

ahoj a at se dari.

Tomas 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 107.157 (?), 12.6.2018 22:03

Pěkný den, já jsem sklidila první zralé meruňky právě dnes - Pinkcot. Rodí prvním rokem, 4 kousky, chuťově dobré. Alena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 19.6.2018 16:49

Současné vybarvení některých odrůd. Protože vybarvuje i Farbaly, bude to záměna. To jsem nečekal, že i Strážnice...sad Tak snad bude pravý alespoň Farhial.

Veharda
Veharda
Bergeval
Bergeval
Bergeval
Bergeval
Vesprima
Vesprima
Veselka
Veselka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 112.187 (?), 21.6.2018 8:38

Na mladé meruňce Pinkcot mám doslova 5 meruněk, krásné velké, právě se začínají zabarvovat, jsou teď žluto zelené.

Nicméně za posledních několik dní mi přes noc už 2 upadly (za celé jaro nespadla jediná). Naprosto neporušené, ale nezralé. Netušíte, proč se tak děje? Větrem to není, vůbec nefoukalo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 21.6.2018 11:48

To nevíme. Můj vzrostlý Goldrich má jen pár plodů, ale přesto ještě některé propadly. Některé odrůdy naopak i přes nadměrnou úrodu neshodí nic. Upřimně řečeno mě ten Goldrich vůbec nemrzí, protože nevím, co bych si s tolika meruňkami počal. V minulém roce zachraňoval Goldrich meruňkám reputaci, protože měl meruňky jako jeden z mála. A že jich bylo. Co se týče Pinkcotu, tak existují určitě lepší odrůdy. Někteří ho už likvidují, nebo zlikvidovali. Mně letos vymrzl v pupenech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 149.80 (?), 2.7.2018 19:09

Tak Pinkcot za pomoci dětí spořádán, chutný, velmi šťavnatý. wink



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika