Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

S podnožemi meruněk až zas tak velký problém není, jen je potřeba vědět jaká je půda v dané lokalitě. Meruňky se prodávají v drtivé většině na podnoži semenáč M-Va-1 až 4, novější M-LE-1 (tuto jsem ve školkách neviděl). Ta cedule na předchozím příspěvku je dost síla. Semenáč nemá rád těžší vlhké půdy nemluvě o slínovici.Stejné podmínky a sušší stanoviště vyžaduje Myrobalán, ale většině těmto podnožím zase nesedí vysoký obsah vápníku. Semenáč chce propustnou písčito-hlinitou půdu s dostatečným obsahem vápníku. Mám sad ve vápencovém útvaru kde se semenáči daří, naopak ani trochu Myrobalánu a broskvím na broskvovém semenáči. Tam by byla ideální podnož broskvomandloň Kando, tuto podnož jsem také nikde neviděl v prodeji. Obecně se do těžších vlhčích půd doporučují slivoňové podnože jak píše pan Vysloužil. Faktem je jak již zde bylo zmíněno, že stoleté meruňky jsou asi na nějakém místním semenáči, co bych za to dal kdybych věděl na jakém, sám ještě pár takových stromů mám a v okolí jsou jich mraky. Vzhledem a hlavně chutí jsou bezkonkurenční.           Zdravím

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 16 a číslo 20.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika