Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Toto je moja zbierka nožov ktoré som nadobudol v priebehu asi 30 rokov. Je to moja mánia, rád sa poteším na Vianoce alebo na narodeniny, nejakým záhradným náradím. Moja rodina o tom dobre vie a tak sa moja zbierka pomerne dosť rozrástla, okrem nožov sú to ešte pílky, nožnice a tiež nejaká sekera.Rád používam kvalitné nástroje, jednak sa s nimi dobre pracuje, pekne vyzerajú a sú z kvalitných materiálov, čo sa prejaví napríklad u nožov lepším nabrúsením, dlhším držaním ostrosti a trvanlivosťou nástrojov. Verím že ma prežijú a ďalej budú niekomu dobre slúžiť a pôsobiť radosť, tak ako mne.Poukladané sú podľa obľúbenostia aj kvality, z prava do ľava - najkvalitnejší nôž je Tina, najostrejší, najkvalitnejší už na pohľad, cítite to v ruke pri otváraní a zatvárani, pri rezaní proste jednoznačná jednička.Ďalší je Wenger očkovací, u mňa druhý najviac používaný, už z výroby bol výborne nabrúsený, dobre sa s ním reže aj očkuje. Tretí v poradí je Wenger štepársky, tiež často používaný, rozdiel medzi Wengerami a Wictorinoxom je v tom, že Wenger lepšie a dlhšie drží ostrie a robí dlhé, rovné rezy pri akomkoľvek dreve.Wictorinox je v tomto slabší a preto je v mojej pomyslnej tabuľke na 4. a 5. mieste. Potom nasleduje nôž československej výroby, ten už nepoužívam vôbec, lebo aj keď je ostrý, rýchlo sa otupí, v miste nitovania je dosť rozkývaný a samovoľne sa zatvára.Žabku mám len na hrubé roboty, orezávanie vlkov strúhanie kolíkov a podobne.Na brúsenie používam japonský vodný kameň Naniva a dobrusujem na koženom opasku čs. armády, ktorý je zapnutý natiahnutý na drevenej latke.Som síce len amatérsky nadšenec, ale rád pracujem s kvalitnými vecami. Za seba odporúčam nože Tina a Wenger.

afer

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 19 a číslo 11.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika