Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Dobry den,

Chtěl bych rozšířit svůj švestko-hruškový sádek, který jsem zakládal loni o meruňkovou část tj. 10-15 stromů prakticky výhradně na meruňkovici a hledám vhodnou odrůdu. Podmínky bych měl mít ideální... Hodonínsko 185 m.n.m., viniční trať hlinito-písčitá půda. Primární je kvalita pálenky, výnosy jsou podružné.

Shrnul bych doporučení, které se mi podařilo vypátrat:

Od místních:

"Najlepší je Velkopavlovická."

Fórum deslik:

"Pro výrobu pálenek je nejvhodnější odrůda „Maďarská nejlepší". Dnes moderní velkoplodé a načervenalé odrůdy jsou významné pro přímou konzumaci, ale pro palírny se nedoporučují."

Užvatel Gabo doporučoval odrůdu Kioto kvůli vysoké cukernatosti (14%)

Tady na fóru jsem kdesi našel článek, kde se zmiňovali o dobrých výsledcích s odrúdou Bergeron v palenici Jelšovce.

Tak teď babo raď... osobně bych asi volil ten Bergeron, Velkopavlovická je dost svéhlavá a háklivá odrůda. Kamarád se ji snažil už po několikáté vysadit u svého sklepa, ale vždycky dřív či později odešla. Navíc je prostě náchylná na jarní mrazy a třebaže je zde teplý kraj, tak i tyto problémy v zamíšlené oblasti máme.

Nicméně rád uvítám vaše zkušenosti a názory.

S pozdravem, Ondřej

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 17 a číslo 12.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika