Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Veharda jako čtyřletý stromek měla letos první úrodu, před tím dva roky po sobě zmrzla v plůdcích tak, že nezůstal ani jeden plod k ochutnání. Kvalita plodů byla výborná, nějaké srážky u nás byly a také jsem občas zaléval. Asi ji do kvality Velkopavlovické něco málo bude chybět, to se časem ukáže, protože VP jsem vysadil až letos na podzim. To, že je Veharda vhodnou odrůdou pro horší klimatické podmínky svědčí chvála pěstitelů ze severní Moravy i Slovenska i na tomto fóru Ale překvapením Vehardy byly její atraktivní velké plody, až 100 g a bohatá úroda.A také vysoká odolnost na moniliózu v době zrání, přičemž ztráty byly do 10%, zatímco ostatní odrůdy měly 30% shnilých plodů. A když se uvolnilo jedno místo na zahradě, chtěl jsem ho původně zaplnit další ranou Leskorou, ale nakonec tam skončila ještě jedna Veharda opět na myrobalánu. Letos byla Veharda zralá 3.července, ihned po Leskoře.Valachy 400 mnm.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 14 a číslo 19.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika