Zvedák na zahradní traktor



Stránky: 1,  2   
host - 223.231 (?) 
9.1.2011 23:55, zobrazeno: 33448x

Zdravím, chtěl bych se Vás zeptat jeké máte zkušenosti ze zvedáním zahradního traktoru, trošku se rozhlížím a nevím co si vybrat, Dakr dělá jak trubkový(zvednutí přední nápravy)tak se šroubovicí(zvednutí zadní nápravy na bok traktoru),se šroubovicí má i Wisconsin.Chtěl bych od Vás hodnocení a radu který spíš koupit a proč.Děkuji za odpovědi.S pozdravem.Pavel

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 208.166 (?), 10.1.2011 20:08
s úspěchem když potřebuji používám 2 špalky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 249.164 (?), 9.5.2011 23:12

Dobrý den, mám zkušenosti právě s trubkovým zvedákem od Dakra.Je jednoduchý a k funkci není co dodávat.Traktor zvednete opravdu sám a přístup k sečení a pod přední nápravu je dobrý.Jištění je dáno prosunutím zvedací tyče.Jak posoudit bezpečnost to je asi na každém z nás.Pokud je člověk rozumný a opatrný tak asi míra rizika je únosná.Trochu mě překvapilo, když jsem vracel traktůrek zpátky na zem v garáži s vykachličkovanou podlahou.Tření mezi lakovanou trubkou zvedáku a podlahou je jiné než treba venku na jiném povrchu, takže traktůrek jde zvednout snáz, ale o to rychleji pak klesá k zemi při spouštění.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 13.171 (?), 11.12.2015 10:46

Na traktor používám tenhle pneumaticko-hydraulický zvedák: Pojízdny pneumaticko-hydraulický třístupňový pístový zvedák TDL pro nákladní automobily, autobusy, traktory zemědělské a stavební stroje a další s max. zdvihem 40t. Mám zařízenou autodílnu s pneuservisem, takže se mim ta investice vyplatila. Kdybych nedělala takovou práci jakou dělám, tak se mi na jeden traktor opravdu nevyplatí kupovat zvedák za 24 tisíc :D Dobře se s ním pracuje a oceňuju i bezpečnostní venntil, který zvedák má, takže nemám strach, že mi zvedák z ničeho nic spadl 


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 68.78 (?), 23.6.2016 23:44

Dobrý den, jsme malá firma, která vlastní dvě dodávky, plošinu a nějaké bagry. Vše potřebujeme občas zvednout, ať už při přezouvání pneumatik nebo při výměně. I proto jsem rádi, že existují takovéto pneumaticko hydraulické zvedáky - AJ-50T3N zvedák hydraulicko-pneumatický, nosnost na píst 50/30/10t. I my jeden vlastníme a jsem s ním spokojeni. Věřím, že ani vás nezklame. Strach z pádu bych také neměl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 142.9 (?), 23.3.2015 10:13

Oživím staré téma. Vyzkoušl jsem si kolébkový zvedák Dakr na menším zahradním traktoru Castel Garden XDC140HD (obdoba STIGy Master).

Při zvednutí mi drhne zadní deska na kterou dosedá koš. Traktor je již nezvedá na zadních kolech ale na desce. Při zvedání na kolébkovém zvedáku jede traktor dopředu. Při spouštění ze zvedáku traktor couve - což nejde, protože deska nechce klouzat po povrchu (hrubé dlažbě)! Vím, že jde zvedák "nějak podsmýknout", ale ztrácí se pak jednoduchost a elegance zvedání.

Neřešil jste už někdo jak to udělat aby to nedřelo? Třeba přídavná kolečka dole na desce traktoru.

Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 90.135 (?), 23.3.2015 18:02

Máte pravdu, že zadní čelo při zvedání i spouštění jede po zemi. Já to zvedal na trávníku a zásdaní problém nebyl. Usuzuji tak z toho, že pokud by čelo mělo tendenci příliš "rýt" při zvedání či spuštění do země, muselo by to trávník skalpovat na hlínu a to se nestalo. Mirek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 12.13 (?), 24.3.2015 12:05

Dobrý den. Řešil jsem stejný problém, zkoušel kladku na trámu, zvedat přes zadní kola, nájezdy   apod. Nakonec jsem koupil hydraulický zvedák (v akci cena stejná jako šroub) a mohu doporučit. Na pár šlápnutí snadno zvednu traktor na bok, nože nabrousím a snadno spustím, já mohu doporučit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 55.92 (?), 7.4.2015 0:32

Mám čerstvě koupený zahradní traktor Wolf Garten Expert 92.160 H... Chtěl jsem řešit čištění jeho spodku zvednutím předku za nárazník pomocí řetězového kladkostroje, ale po přečtení diskuzí a okouknutím zadku stroje je zřejmé, že bych při smysluplném zvednutí předku za nárazník poškodil plechovou zadní část konstrukce traktoru... Takže uvažuji o zakoupení (,,bočního") hydraulického zvedáku v Moutfieldu, vychází mi tam při pátrání na Internetu nejlevněji... Má někdo delší praktické zkušenosti s tímto zvedákem, má smysl do toho jít..?.! Už mi nějak finančně dochází dech a nerad bych si naběhl na nějaké předražené a nefunkční,,reklamní vidle"... Díky za rady a uživatelské odpovědi... Zdeněk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Zahradnik72 - (28) - 84.204 (?), 18.4.2018 0:48

Mám dva dotazy.

1. Když zvednete traktor na bok, tak vzdálenější lišta se musí přece hůř čistit, ne? To pak zvedáte z obou stran nebo lezete pod traktor? Když zvednu vpředu, dostane se zleva i z prava stejně.

2. Proto by mi vyhovoval (ještě jsem traktorek nečistil, obyčejné MTD) kolébkový zvedák zpředu, ale přemýšlel jsem, jak to udělat jednoduše a napadlo mě, použít rudle (moje mají nosnost 250 kg a jsou bytelné). Mají kolečka a jenom stačí udělat nádstavec na to "plošinku", který se zahákne pod předek traktorku a vypáčím to přes rudle nahoru. Mělo by to jít jednoduše a hlavně rudle mám, tak ušetřím peníze i místo.
Co vy na to? Nezkoušel jste to někdo?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika