zkušenosti se Stiga traktory



host - 201.159 (?)
15.5.2019 13:56

Traktory značky Stiga jsou pro běžné sečení velmi dobré stroje, ale je i důležitý servis a spotřební náhradní díly. A Stiga má zajištěné.

Jen u traktorů Wisconsin jsem se setkal s tím, že servis trval měsíce a ND v sezonu nebyly - nože. Takový stroj je pak nanic.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 217.58 (?), 18.7.2014 4:32
Honda je honda, co se týká traktůrků, má tam dost kvalitních vychytávek(širši výhoz, turbínky na sběr, protiprašnou sukni na koši) a hlavně honda motor.Pravda, šasi je koncernové(CG),ale tim to končí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 201.159 (?), 15.5.2019 13:56

Traktory značky Stiga jsou pro běžné sečení velmi dobré stroje, ale je i důležitý servis a spotřební náhradní díly. A Stiga má zajištěné.

Jen u traktorů Wisconsin jsem se setkal s tím, že servis trval měsíce a ND v sezonu nebyly - nože. Takový stroj je pak nanic.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 14.136 (?), 19.5.2018 22:25

Absolútne nesúhlasím, patria medzi najlepšie stroje do prvej trojky, medzi huzgvarnu a starjet

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 252.179 (?), 10.1.2020 14:49

husqvarnu? - pán je labužník

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 170.18 (?), 13.6.2017 21:34

Má zkušenost: Při prvním sekání v 06/2015 v půlce zahrady (cca 2000m2) zadřený motor. Nutno tlačit traktor 300 m do kopce, by si jej převzal dopravce.
Po 40 dnech jej Elva Profi sro. zaslala "opravený" leč zapomněli namontoval lapač jisker výfuku, takže po posekání čtvrtiny zahrady byla zapečená karoserie a málem hořelo. Znovu tlačit traktor dopravci, by se odeslal prodejci k servisní opravě.
Koncem září po opravě po posekání cca opět půlky zahrady spadl řemen, který propojuje motor se sekacím zařízením a protože nesmíte dle příslušné dokumentace tuto závadu sami opravit, opět tlačení do kopce a předání dopravci. Bohužel spadlý řemen dle Elva Profi sro nepodléhá záruce, platba za opravu.
Rok 2016 - traktorek statečně v létě kosil z kopečka a kuckal při jízdě nahoru celé léto, naštěstí jen 2x, a pak nám opět spadl řemen. Takže v rámci záruky na pokyn prodejce odeslán opět do Českých Budějovic a bylo mi doporučeno, pokud jej chci dále úspěšně reklamovat, nechť si zaplatím odborného znalce. Tedy byl ke mně zpět odeslán až po vyděračském e-mailu, že oprava nepatří do záruky a budu platit skladné 80,- Kč denně, než si jej odvezu. Takže 23.12. byl opět zpátky u mne na zahradě. Opět jsem platil opravu i dopravu (cca 3 500,- Kč)
V květnu tohoto roku jsem už v třetím roce vlastnictví tohoto traktorku jej nastartoval poprvé po "opravě" v ELVA PROFI sro, České Budějovice a hádejte, co se stalo - řemen praskl, aniž by posekal stéblo trávy. 
Odpověď firmy Elva Profi sro. České Budějovice - pokud máte zájem, pošleme Vám nový řemen(sic) - ten nesmíte v rámci záruky vyměňovat, posléze odpověď na reklamaci - dodejte nám traktorek k nám do servisu a my posoudíme Vaši reklamaci. Pro illustraci uvádím, že zahradu mám v Kopřivnici. Našel jsem si jej přes Heureku, zatím od 06/2015 cca 7 hod v provozu. A kdo bude chtít se pobavit, pošlu mu foto, tažného zařízení, které mi za 900,- Kč poslali. :D. Jinak ovšem :'(
ssschafer@centurm.cz

traktor Stiga Combi 1066 HQ

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 9.228 (?), 16.6.2017 2:21
Do kopcovité zahrady by jsem si traktůrek 1-čkové řady určitě nekoupil, vyloženě špatná volba.Tak až od 5-kové řady, bohužel tak to je, osobně by jsem šel po dvouválci.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 9.6 (?), 21.5.2018 15:07

Tak především, zvolil jste si úplně nejslabší model, ještě k tomu ne traktor, ale rider. Tento model není koncipovaný na kopcovitý terén a vůbec už ne výměru, kterou píšete. Tzn., že jste šetřil na špatném místě a teď si stěžujete. Na svažitou a tak velkou zahradu to chce model minimálně 5092 s převodovkou TT K46. Pokud by jste nešetřil, nemusel jste mít tolik problémů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 45.177 (?), 21.5.2018 17:59

Človek z Koprivnice si objedná traktor z Českých Budejovíc.

Zaujímalo by ma koľko ste ušetrili.

Na veci ktorá musí kosiť minimálne každý týždeň podľa možnosti rovinatý terén máte za 3 roky 7hodín.- t.j.4-5x pokosené.

Za tri roky?

Chcete reklamovať remeň kosenia?

Ten remeň to nemôže zvládnuť.Zaujímalo by ma v akom stave sú kladky.

 Niektorým ľuďom ten internet fakt uberá IQ

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 8.85 (?), 18.2.2020 23:44
Mít ten “traktůrek 1066 HQ”ruce tak Vám nafackuje!!!😡 Jestli správně počítám, tak sečení započalo až v červnu daného roku po koupi, takže tráva vysoká 1m?Nebo jen 80cm! To bych se zadřel taky v kopcovitém terénu, když to tlačíváte do kopce 300m, tak to bude asi ze spodní části zahrady asi, přesto pak není širší než 7m?,pokud má celkem 2000m2!!!Další sekání po 40dnech, lze předpokládat, že tu polovinu nikdo nedosekal a tráva lehla, ikdyby ji dosekal, tak 40-ti denní pauza pro parkový traktůrek je téměř smrtelná kombinace.Další rok sekáno 2x?,a to jakým způsobem, jako v prvním roce?Masakr😱.Nejslabší co existuje-použito do kopcovitého terénu-s přerostlou trávou-a vrcholem IQ je koupit si zato tažné zařízení 🤔.Nedivím se, že jste to kupoval 350km daleko, protože kdyby dojel prodejce na místo, tak se s Vámi ani nebude bavit, ale pravděpodobně by Vám to ani neprodal k takovému rasování, proto je dobrá konzultace s naddimenzovanou použitelností.Myslím si, že je to spíše účelná pomluva značky, než že je někdo tak hloupý že by toto takto uskutečnil v praxi 🙄.Ještě že značky Honda a Stihl přešli k osobní koupi a nelze si je koupit na netu a nechat poslat, pak to dopadá takto katastroficky!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 170.18 (?), 4.9.2023 17:50

Vážení, nekoukal jsem na tento chat již od zveřejnění příspěvku... Nevím, co tento host kde četl, ale pokud nekoho napadne, že jsem sekal trávu 1 m vysokou s tímto traktůrkem, nechť si nafackuje sám, ale ani sám to asi inteligenčně nezvládne. Stigu jsem kupoval hlavně rychle, byla k mání jen v těch ČB a tlačení do kopce je ze zahrady po příjezdové cestě k místu naložení dopravce...(Trochu jsem si postěžoval) Sekání nebylo, neb byl stále v opravě a prodejce neustále komplikoval a neopravoval reklamované součásti. No zkrátka, jsi dedukční detektiv "Očko", než něco napíšeš, pořádně čti... Ten internet je opravdu nemocný. Ach jo. Jen jsem chtěl vyrovat zákazníka od dalšího prodeje od této firmy. Dalších 5 let traktůrek i v mírněm svažitém terému fungoval docela dobře, Tedy Stiga mi z toho vychází nermálně, jenže to už jsem chodil opravovat ke zdejšímu prodejci, nikoliv k Elva profi...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika