Zkušenosti se sekačkou Stiga Combi 53 SQ BW Honda



host - 227.97 (?)
18.4.2017 18:48

Chceme koupit nějakou sekačku se záběrem asi 46cm.Jakou by jste dporučili? Nějaká lepší a spolehlivá.Pojezd, mulč, boční výhoz a sběr.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 121.128 (?), 16.4.2017 16:46

Aj ja uvažujem o podobnej kosačke, máte niekto dlhoročné skúsenosti hlavne s honda motorom?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 32.210 (?), 17.4.2017 19:44
Olej do sekaček se používá 30-tka.To jestli si někdo zvolí 10W30,nebo jen 30,to je jeho válka, vícerozsahový bývá lepší, ale dražší.Používám 5W30 do traktůrku a 30-ku, obojí od castrolu nebo od parama, obojí splňují dané specifikace.Jen pro zajímavost, už jsem se setkal s podmínkou u nadstandartní záruky, že pro její splnění je nutné používat do sekačky vícerozsahový olej 10W30...asi u Alka?Motory mívají vypouštěcí šroub, ale kdo se bojí jeho stržení, odsávačka pomůže, ikdyž nevezme vše.U Hondy je to lépe řešeno-jde to opravdu i přes nalévací hrdlo.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 32.210 (?), 17.4.2017 20:22
Ještě k tomu poměru obsah x záběr, ano,raději by jsem viděl u tohoto záběru (53)výkonnější motor s obsahem 190ccm, ale pokud tam jde něco dát nižšího (160),tak jedině hondu, která to v běžném režimu používání zvládne s přehledem.Na vyšší trávu s plným záběrem to nebude, pokud to nebude hned lítat ven.Měl jsem Hondu 160,mám právě hondu 190,ale svádí to jen k tomu, dělat prasečí kusy :),protože krouťák je úžasný.Mám i b&s 135ccm a 190ccm, je to dobrý, ale už jen to, že se honda manželce lépe startuje a má kultivovanější zvuk, tak příště už jen hondu a stačí ta 160-ka.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 241.98 (?), 18.4.2017 10:05

Dobry den, já mám motor Honda na 10 let staré bubnové sekačce VARI. Nemá automatický sytič. Zkušenosti jsou vynikajicí. Není citlivý na palivo, chytá na brnknutí, po zimě nikdy žádný problém. Olej jsem poprvé měnil až po třech letech, teď už měním pravidelně. Možná je to tím, že na bubnovce se stratuje bez zátěže a nedá se na ní ohnout hřídel najetím na kámen, takže motor víc vydrží. Ale i tak je to držák.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.97 (?), 18.4.2017 18:48

Chceme koupit nějakou sekačku se záběrem asi 46cm.Jakou by jste dporučili? Nějaká lepší a spolehlivá.Pojezd, mulč, boční výhoz a sběr.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.93 (?), 19.4.2017 19:48
Boční výhoz je priorita u sekačky, která to neumí vyházet zadem.Kdo dnes chce, aby mu to lítalo na plot, nebo opačně na stromy a pokud je deflektor moc skosený, tak se to stejně ucpe.Stačí sběrací nůž a zadem se vyhazí vše.V záběru 46 není výběr v kvalitě, tam vzít jedině Hondu, nebo zvětšit záběr.Např. u oblíbeného záběru 50cm si už můžete vybírat s to z vícero značek, např.nabídkově širokorozsáhlá švédská Stiga-hliníkové šasi, pozinkované ocelové šasi, kola hliníková, kola plastová, variabilní pojezd, elektr.startování, plynulý rozjezd bez cuknutí, měkčená madla, sklopná rukojeť bez šroubování(i bez rychloupínáků)atd.Skutečný záběr je stejně vždy min. o 1cm menší.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 243.172 (?), 22.4.2017 10:01

Zajímalo by mě, dle čeho posuzujete kvalitu, když dle Vás ve 46 žádná není.

Já mám Hecht 5484 SX a vzhledem k tomu co musí na mém pozemku vydržet, mi přijde kvalitní i spolehlivá. Sekám s ní skutečnou plochu 1600m2, přičemž trávu přerostlou, kterou většinou mulčuji, ať pořád neběhám s košem a pozemek je komplet samý hrbol, takže sekačka jezdí převážně po třech kolech. Kdysi jsem to počítal a na jedno sekání ujedu v těchto podmínkách cca 4,5 km.

Kromě výměny oleje, promáznutí ložisek kol a vyvážení a broušení nože se sekačce nevěnuji a žádná závada se nekonala, nic se neulomilo a jarní start na první zatáhnutí (přes zimu je bez benzínu).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika